Katrs treniņš kā izaicinājums – Laura Ikauniece stāsta par gatavošanos Olimpiskajām spēlēm Tokijā
Foto: Publicitātes foto

Gatavošanās 2020. gada Olimpiskajām spēlēm Tokijā nav nieks – tam nepieciešama fiziska un emocionāla sagatavošanās. Turklāt Latvijā iemīļotajai un starptautiski godalgotajai vieglatlētei Laurai Ikauniecei tas notiek pēc ilgāka rehabilitācijas posma. Par treniņiem pakārtoto ikdienu, gatavošanos Olimpiādei un personīgajiem asistentiem, tostarp dažādiem viedpalīgiem, vairāk stāsta pati Laura.

"Kā jau daudziem zināms, šogad atgriezos atpakaļ sacensību apritē pēc garas rehabilitācijas no traumas. Varu priecīgi teikt, ka atgriešanās bija lieliska, bet viegli nebija. Eiropas telpu čempionātā vieglatlētikā laboju sev piederošo Latvijas rekordu pieccīņā. Ziemā ieguvu vēl Latvijas čempiones titulus individuālās disciplīnās 60 metru barjerskriešanā un augstlēkšanā," par paveikto šogad stāsta vieglatlēte Laura Ikauniece. Tāpat arī Laura vasarā kāpa uz pjedestāla prestižajās daudzcīņas sacensībās Austrijā un Francijā. Tomēr par vissvarīgāko sasniegumu tomēr uzskatāma kvalificēšanās Tokijas Olimpiskajām spēlēm.

Treniņiem pakārtota ikdiena

Lai spētu sasniegt augstus rezultātus Laura Ikauniece parasti plāno savu ikdienu jau nedēļu vai divas uz priekšu. "Dažreiz plāni mainās ļoti strauji un attiecīgi ir jāspēj tam pielāgoties. Visa mana ikdiena ir pakārtota treniņiem. Trenējos vienu līdz divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Pa vidu ir saplānotas ēdienreizes un atjaunošanās, fizioterapeita apmeklējumi," stāsta Laura.

"Noteikti novērtēju to, ka viedpulkstenis var būt man uzticams sabiedrotais gan treniņos, gan arī ikdienas gaitās – vienkārši nomainot pulksteņa siksniņu, to var izmantot gan kā viedo sporta asistentu, gan kā gaumīgu aksesuāru," atklāj Laura. Viedpulkstenis GT2 ir pieejams divās versijās – lielākā 46mm versijā un arī mazākā 42 mm versijā.

"Mana ikdiena ir pietiekami dinamiska. Tāpēc ir noderīgi, ka pulksteņa akumulatora darbības laiks ir līdz pat vienai nedēļai – man nevajag to lādēt ik pārdienas," atklāj sportiste, kura iemīļojusi eleganto, 42mm pulksteņa versiju. . Tāpat pieejamais 46 mm viedpulksteņa modelis paredz vēl noturīgāku baterijas darbības laiku – līdz pat divām nedēļām.

Pie tam, Huawei GT2 nodrošina daudzveidīgas fitnesa programmas. "Es pati visbiežāk izmantoju sirdsritma monitorēšanas funkciju, veiktās distances mērītāju, kā arī iekštelpu riteņbraukšanas funkcijas," stāsta sportiste. Papildu iepriekš minētajām funkcijām GT2 viedpulkstenī ir integrētas treniņu monitorēšanas funkcijas un ikdienas pakalpojumu funkcijas,savukārt lielākajā 46 mm viedpulksteņa versijā ir pieejama arī Bluetooth zvanu iespēja, mūzikas uzglabāšanas un klausīšanās funkcija.

Kad ar divām rokām ir par maz

"Viedpulkstenis padara manu aizņemto ikdienu ērtāku, jo ar viedpulksteņa palīdzību man ir daudz vieglāk pārskatīt, kas konkrētajā dienā ir saplānots. Piemēram, ikdienas dzīvē ārpus sporta, viedpulkstenis noder brīžos, kad rokas ir aizņemtas. Man bieži gadās, ka gatavojot vakariņas vai pusdienas, uz tālruni nāk dažādas ziņas. Tagad varu vienlaicīgi viedpulkstenī izlasīt jaunākās atnākušās ziņas un turpināt gatavot maltīti," stāsta vieglatlēte. Jāpiebilst, ka GT2 viedpulksteņa 46 mm versijā ir pieejama arī zvanīšanas funkcija, kā arī abas viedpulksteņu versijas – gan 42 mm, gan 46 mm – ir ūdensizturīgas, tādēļ nav arī jābaidās, ka pulkstenis saslapināsies gatavojot ēst vai veicot citus darbus.

Viedais asistents vienmēr blakus

Nodarbojoties ar sportu, gan profesionālā, gan arī hobija līmenī, ir ļoti svarīgi sekot līdzi sportista fiziskajam un garīgajam stāvoklim, lai sagatavotu visoptimālāko treniņprogramu un sasniegtu visaugstākos rezultātus, tajā pašā laikā izvairoties no pārslodzes.

"Mūzikas klausīšanos viedpulkstenī parasti izmantoju skrienot. Skrienu es katru dienu, kas var būt kā iesildīšanās vai treniņš, savukārt distance un laiks atkarīgi no konkrētā dienas plāna, ko sastādījis treneris," stāsta Laura. No citām viedpulksteņa funkcijām, bieži izpildot vingrinājumus, sportiste izmanto hronometru, kur fiksēt laiku.

"Katrs treniņš ir kā izaicinājums un ir jāspēj sevi pārvarēt, lai sasniegtu arvien vairāk. Treniņu procesu un arī atlabšanu pēc traumas mēģināju veidot pakāpeniski, lai neiedzīvotos papildus traumās. Attiecīgi mans sasniegums ir spēja tikt sev pāri psiholoģiski, kā arī ķermenim tikt pāri traumai - fiziski," turpina sportiste.

Treniņos, veicot daudz un dažādus vingrinājumus, viedpulkstenī tiek apkopoti visi dati, kurus pēc treniņa viegli un ērti vārt pārskatīt viedpulkstenī. "Man arī ir svarīgi redzēt kilometru skaitu, ko esmu veikusi skrienot, un pulsu – to apkopojot no viedpulksteņa sniegtās informācijas, mēs ar treneri iegūstam svarīgu informāciju par manu fizisko sagatavotību," savā pieredzē par viedpulksteņa lietošanu dalās Laura Ikauniece.

"Man kā sportistei svarīga ir arī miega kvalitāte, un ar šo pulksteni ir interesanti uzzināt un izpētīt savus miega paradumus. Iepriekšējam sporta pulkstenim šādas opcijas nebija, tāpēc ir ļoti interesanti un patīkami, ka ir izstrādāts jauna un noderīga funkcija," atzīst sportiste.

Īpaši noderīga ir Huawei GT2 viedpulkstenī iestrādātā TruSleepTM 2.0 aplikācija, kas monitorē miega kvalitāti, reāllaika sirdsdarbības ātrumu, elpošanas kvalitāti miegā un analizē apjomīgu datu daudzumu, lai uzlabotu miega kvalitāti. "Kopumā ņemot es par miega kvalitāti vai miega traucējumiem nevaru sūdzēties. Pirms sacensībām liela uztraukuma nav un miegs arī labi nāk. Ir reizes, kad pēc ļoti smagiem treniņiem ir saraustītāks miegs. Bet tam palīdz dažādi relaksācijas veidi, teiksim, palasīt grāmatu vai ieiet vannā," ar savām relaksēšanās metodēm dalās Laura.

Nākamais gads sportistei solās būt izaicinājumiem bagāts, taču vienmerīgi sadalot slodzi un vienlīdz būtisku uzmanību pievēršot gan treniņiem, gan ļaujot ķermenim atkopties, iespējams sasniegt vēl nebijušas virsotnes un uzstādīt augstāko rezultātu Tokijas Olimpiskājās spēlēs!

Comment Form