Kļūsti par skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā. Nāc studēt!
Foto: Publicitātes foto

Karjeras izvēle ir būtisks solis, kas ietekmē mūsu nākotni. Starptautiskā CIDESCO kosmētikas skola piedāvā personām ar vispārējo vidējo izglītību apgūt vidējās profesionālās izglītības programmu kosmetoloģijā, kosmētiķa specialitātē (mācību ilgums ir divi gadi) un personām ar vidējo profesionālo izglītību medicīnas nozarē – atbilstošu tālākizglītības programmu (mācību ilgums ir viens gads). Kosmetoloģija ir viena no sfērām, kurā ārstniecības personas tikai gada laikā var kļūt par kvalificētiem kosmētiķiem. Rezultātā ikviens audzēknis, kas absolvē Starptautisko CIDESCO Rīgas Kosmētikas skolu, iegūst valsts apstiprinātu profesionālo kvalifikāciju "kosmētiķis (3.PKL)", kā arī starptautisko CIDESCO diplomu. Tādējādi mūsu skolas absolventu zināšanas un prasmes tiek novērtētas arī ārvalstīs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas Kosmētikas skola tika dibināta 1996. gadā un tās dibinātāja ir Nellija Janaus – biedrības "Latvijas Kosmētiķu un Kosmetologu asociācija" izpilddirektore. Skola bija pirmā izglītības iestāde Latvijā, kas piedāvāja apgūt izglītības programmu kosmetoloģijā, kosmētiķa specialitātē. 2003. gada augustā skola saņēma CIDESCO akreditāciju un kļuva par Starptautisko CIDESCO Rīgas Kosmētikas skolu. CIDESCO skolu skaits pasaulē tuvojas trīs simtiem. Šī diploma ieguvēji bauda priekšrocības darba tirgū Latvijā un ārzemēs, kļūstot par vadošajiem speciālistiem.

CIDESCO diplomam ir liela uzticamība skaistuma industrijas vidē. Ikvienai skolai, kas ieguvusi šo akreditāciju, ir nemitīgi jāuztur augsti kosmētiķa profesionālās izglītības standarti. Mācības pasniedz augstas kvalifikācijas speciālisti ar ilggadēju profesionālo un pedagoģisko darba pieredzi. Tie ikdienā ir praktizējoši medicīnas pārstāvji, estētiskās kosmetoloģijas speciālisti u.c.

Starptautiskā CIDESCO kosmētikas skolas apmācību programmu mērķis

Izglītības procesa rezultātā sagatavot ārstniecības personas – kosmētiķus, kas zina, prot un var patstāvīgi veikt sejas ādas un ķermeņa apstrādes un kopšanas manuālās un elektroprocedūras, kompetenti iesaistīties veselības aprūpes procesa nodrošināšanā skaistuma terapijā, strādāt individuāli un/vai komandā kā darba devējs vai darba ņēmējs, organizēt sevi un drošu darba vidi, personīgi atbildēt par profesionālās darbības rezultātiem un pieļautajām kļūdām, morālo un ētisko rīcību.

CIDESCO mācību metodes

Lekcijas, stāstījums, pārrunas, ilustrēšana, demonstrēšana, diskusijas, procedūru un manipulāciju praktiskās mācības, lomu spēles (klients-speciālists), semināri, projektu prezentācijas, konferences, nozares uzņēmumu apmeklējums.

Mācību procesā tiek veiktas dažādas procedūras – sejas ādas un ķermeņa analīze, ādas attīrīšana, ķermeņa kosmētiskā masāža, elektroprocedūras, uzklāts dienas un vakara grims (make-up) saskaņā ar individuālo krāsu paleti.

Tiek apgūtas zināšanas par ādas anatomiju un fizioloģiju, ādas slimībām. Ādas novecošanās process. Pretnovecošanās (anti -aging) terapija. Ārsta un kosmētiķa kompetences, kopīgais un atšķirīgais, sadarbības iespējas estētisko problēmu risināšanā. Audzēkņi apgūst, kā sniegt pirmo un neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Iespēja uzzināt par estētisko ķirurģiju mūsdienās un ar tām saistītās plastiskās operācijas un skaistuma procedūras. Injicējamie materiāli. Permanentās kosmētikas pielietošanas iespējas. Mikrobioloģija, infekcijas slimību izplatīšanās ceļi, infekcijas ierobežošana, profilakse. Un vēl daudz kas cits!

CIDESCO skolas absolventes Madaras pieredzes stāsts

Kas tevi motivēja iestāties CIDESCO skolā?

Sākotnēji mani uzrunāja labās atsauksmes, ko biju dzirdējusi un redzējusi no citiem absolventiem. Vēlāk būtisku lomu spēlēja arī profesionālā atmosfēra un laipnā attieksme, man atnākot uz pārrunām skolā. Tā kā paralēli kosmētiķa studijām apguvu arī ārsta profesiju, man bija svarīgi, lai mācību iestāde ir atsaucīga un pretimnākoša.

Vai studijas attaisnoja cerības?

Studijas bija lieliskas! Vienmēr esmu teikusi, ka nejutos, kā nākot uz mācībām. Katra nodarbība bija aizraujoša un katru mācību dienu gaidīju ar nepacietību.

Mācības bija ļoti intensīvas – īsā laika posmā apguvām lielu informācijas un praktisko zināšanu apjomu. Viegli nebija! Bet tas tikai atkārtoti pierāda, ka kosmētiķis nav vienkārša joma. Pastāv daudzi mīti, ka kosmētiķi jau tikai liek krēmus un tas nav nekas sarežģīts. Bet patiesībā šīs profesijas pārstāvjiem ir jāspēj uzņemties atbildība par savu darbu, par citu cilvēku ādas izskatu, un tam ir nepieciešama attiecīgā zināšanu bāze. Ne velti kosmētiķi ir ārstniecības personas.

Liels pluss mācību programmai – ļoti daudz praktisko mācību, kas noteikti sagatavoja darbam ar reāliem klientiem.

Kas notika pēc skolas absolvēšanas?

Tuvojoties mācību gada beigām, tiku uzaicināta uz pārrunām par nākotnes darba iespējām Skaistuma institūtā "Liora", kas rezultējās ar darba uzsākšanu uzreiz pēc diploma iegūšanas. Pieredzei un klientu lokam augot, kļuvu par kosmētiķi arī vienā no Latvijas prestižākajām iestādēm – "Anti-aging" institūtā. Kā es parasti saku – darba meklēšanas posmu neesmu piedzīvojusi. Biju īstajā laikā, īstajā vietā un ar pareizo motivāciju.

Kāpēc tev izdevās tik veiksmīgi un ātri uzsākt karjeru pēc absolvēšanas?

Neapšaubāmi liels bonuss bija ārsta diploms, ko ieguvu mācoties Rīgas Stradiņa universitātē. Tāpat lielu paldies varu teikt CIDESCO skolai un tās direktorei, kas pamanīja un novērtēja manu talantu. Mācījos īstajā vietā!

Kas, tavuprāt, ir šīs profesijas lielākie plusi?

Manuprāt, kosmētiķa profesija sniedz iespēju ikdienā satikt daudzpusējus cilvēkus, veidot kontaktus, kas nākotnē var noderēt. Šī profesija strauji attīstās, tāpēc nekad neiestājas rutīna – vienmēr ir iespēja papildināt zināšanas un attīstīt prasmes. Katra diena sniedz savus izaicinājumus un katra diena nes citus panākumus. Un tomēr pats būtiskākais – ja kosmetoloģija būs sirdslieta, tad tas arī būs lielākais profesijas pluss.

Ja skaistumkopšanas nozare tevi aizrauj, tad Starptautiskā CIDESCO Rīgas Kosmētikas skola ir īstā vieta kur studēt! Aicinām apmeklēt Atvērto durvju dienas, pirms tam informējot par ierašanos, zvanot vai rakstot.

Atvērto durvju dienas:

21.04.2022, plkst. 10:00

28.04.2022, plkst. 17:00

Starptautiskā CIDESCO Rīgas Kosmētikas skola

Tallinas iela 18, Rīga

+371 28388520

info@kosmetikasskola.lv

www.kosmetikasskola.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form