Pārvarēt Denisa diagnozi nevar, bet uzlabot stāvokli noteikti ir iespējams!
Foto: Publicitātes foto

Pagājušā gada pavasarī mēs iepazinām Jūs par Denisu Afanasjevu no Daugavpils. Kā toreiz stāstīja viņa mamma, problēmas ar bērna veselību ārsti ir pamanījuši vēl grūtniecības laikā. Kad Denisam palika 3 mēneši, viņam tika uzstādīta diagnoze "mikrocefālija". Tā ir saslimšana, kad galvas smadzeņu masa ir samazināta, kādēļ to funkcijas ir traucētas. Zēns nespēja turēt galvu un sēdēt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pateicoties ziedotāju palīdzībai ir izdevies savākt nepieciešamo summu Denisa rehabilitācijai Sanktpēterburgā, kur ar viņu ir nodarbojušies speciālisti, un viņš arī ir izgājis muguras smadzeņu elektrostimulācijas procedūru. Pēc mammas vārdiem, brauciens ir palīdzējis Denisam: viņš ir kļuvis stiprāks, sapratīgāks, sācis turēt galvu.

Pēc pusgada kopš pirmās rehabilitācijas rezultāti ir kļuvuši vēl spilgtāki: ar pieaugušo palīdzību Deniss spēj paspert savus pirmos soļus! Ir palīdzējusi arī galvas smadzeņu mikropolarizācijas procedūra, kuru zēns ir izgājis Rīgā, svētās Sofijas bērnu centrā. Lai nostiprinātu labu rezultātu, mamma mājās aktīvi nodarbojas ar dēlu un izmanto visus iespējamus līdzekļus viņa attīstībai. Denisam ir speciāls piekarināms aparāts, kas notur viņu vertikāli un stimulē turēt galvu taisni, bet kājas šajā stāvoklī var brīvi kustināt. Nodarbojoties ar mammu uz īpašas bumbas, zēns mācās izstiept rokas uz priekšu, kas ļaus viņam sajust tās, saprast, kā tās var izmantot un pēc tam arī iemācīties to darīt. Bērnu velotrenažieris palīdz vingrināt kājas, radot papildus slodzi, lai muskuļi strādātu un stiprinātos.

Tagad Denisam ir arī vertikalizators, ko ir atvedusi svētās Sofijas bērnu hospisa paliatīvās aprūpes brigāde. Šis aparāts stiprina visu ķermeni, un viņš ir īpaši nepieciešams bērniem ar smagām diagnozēm, kuri nav spējīgi pārvietoties patstāvīgi.

Tomēr attīstības progresam tikai un vienīgi ar speciālu aprīkojumu nepietiek. Ir nepieciešams ilgs un rūpīgs darbs. Denisam ar mammu divreiz gadā ir jābrauc uz Sanktpēterburgu uz rehabilitāciju. Tāpēc lūdzam atsaukties visus, kuriem ir iespēja palīdzēt līdzekļu savākšanā Denisam Afanasjevam.

Elizabetei Ternovskai ir tāda pati diagnoze, ka Denisam. Meitene arī ir izgājusi līdzīgu rehabilitāciju. Un rezultātu nevar nepamanīt – Elizabete jau sper patstāvīgus soļus, bet agrāk visu laiku ir centusies rāpot. Protams, attālumi pagaidām nav lieli – tikai metrs-pusotra, taču meitene paveic tos pati un dara to droši. Viņa sevi saprot un kontrolē. Cerēsim, ka vasarā viņa jau varēs skriet, un cerēsim arī, ka Denisam būs tikpat labi panākumi!

Piezvanot uz tālruni 90006788, Jūs ziedosiet Denisam 1,42 eiro. Piezvanot uz tālruni 90006566, Jūs ziedosiet lielāku summu – 4,27 eiro. Naudu ir iespējams pārskaitīt arī uz zemāk norādītajiem kontiem, ar pierakstu "Deniss Afanasjevs":

Saņēmējs: Svētās Sofijas Bērnu Hospis Sabiedriskais Fonds, reģ. Nr. 40008218337

Banka NORDEA
Konts: LV64NDEA0000084106742
Banka CITADELE
Konts: LV56PARX0017233400001
Paldies visiem ziedotājiem!

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form