Pieci padomi, kā iekārtot bērnu istabu
Foto: Rūme arhīvs

Bērnu istabas iekārtošana ir aizraujošs, bet vienlaikus arī satraucošs ģimenes projekts. Jūs vēlaties radīt drošu un aizraujošu vidi savam bērnam, taču ir tik daudz elementu, kas jāņem vērā, sākot ar īstās sienas krāsas izvēli un beidzot ar mantu uzglabāšanu, kā arī drošības radīšanu telpā. Lai palīdzētu jums iekārtot istabu ar stilu un piemeklēt vispiemērotākās mēbeles bērnu istabai, apskatīsim piecus padomus, kam noteikti jāpievērš papildu uzmanība. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties minimālistisku interjeru vai kaut ko tādu, kas apvieno bērna individuālo personību un telpas funkcionalitāti, šie padomi palīdzes radīt vidi, kurā iespējams gan spēlēties, gan mācīties un justies brīvi.

close-ad
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled

Istabas stils un paredzētais budžets

Lai nodrošinātu, ka vēlamais istabas stils atbilst budžetam, ir svarīgi veltīt laiku plānošanai. Sāciet ar interjera tendenču izpēti, smeļoties iedvesmu internetā vai žurnālos un TV raidījumos. Apsveriet jau esošās mēbeles un priekšmetus, kurus potenciāli varētu izmantot telpā. Sastādiet sarakstu ar lietām, kuras būs jāiegādājas un veiciet visus nepieciešamos mērījumus pirms dodaties uz veikalu vai apmeklējiet to tiešsaistē.

Mēģiniet izvēlēties tādas mēbeles un dekorus, ko var nedaudz mainīt, bērnam augot no zīdaiņa līdz pusaudzim. Pārliecinieties, ka saņemiet vislabāko kvalitāti par attiecīgo cenu. Tādas iezīmes kā stilīgs dizains, lai gan ir otršķirīgs, bet ne mazāk svarīgs, prioritāri tomēr pievērsiet uzmanību, lai bērnam ir ērti un droši.

Krāsas ir svarīgas!

Vēlaties izvairīties no lielām istabas pārmaiņām katru reizi, kad bērna mīļākā krāsa mainās no oranžas uz zaļu, violetu un dzeltenu? Saglabājiet neitrālu mājokļa pamatu – izmantojot košas un izteiksmīgas krāsas aksesuāros. Iegādājieties krāsainu gultasveļas komplektu, aizkarus un paklāju, lai radītu akcentus. Ja istabā ir grāmatas, iegādājieties atvērtā tipa grāmatu plauktu, lai izceltu grāmatu krāsas. Krāsainas vides radīšana ir lielisks veids, kā saglabāt prieku un mīlestību pret jauno istabu!

Mēbeles un mantu uzglabāšanas iespējas

Nodrošinot bērnam ērtu vietu sēdēšanai pie galda, piemērotu rotaļlietu, grāmatu un drēbju uzglabāšanas opciju, palīdzēsiet viņam uzturēt kārtību istabā un izveidot telpu, kurā viņš var justies brīvi. Iegādājoties mēbeles, meklējiet tādas, kas var ienest telpā vieglumu un ir piemērotas bērna vecumam, spēj nodrošināt praktisku daudzfunkcionalitāti un rosināt bērnā radošumu. Bērna gultai ir jābūt gan ērtai, gan dizainiski interesantai, lai bērns tajā patiesi vēlētos gulēt, kad būs pienācis laiks gulēt atsevišķi no vecākiem. Uzglabāšanas mēbeles jāizvēlas, domājot par komfortu – viegli aizsniedzamas un atveramas atvilktnes, pārnēsājamas kastes, grāmatu plaukti, kas nav slēgti, jo rotaļu zonai ir jāpiesaista bērnu. Ar pārdomātu plānošanu un stila redzējumu varat pielāgot mēbeļu risinājumus, kas atbilst gan jūsu, gan jūsu bērna vajadzībām!

Apgaismojums un aksesuāri

Meklējiet radošus un unikālus priekšmetus, kas saskan ar kopējo telpas tematiku un krāsu gammu. Pielāgojami gaismas ķermeņi, piemēram, virtenes, var radīt siltu atmosfēru, savukārt regulējamas galda lampas noderēs, kad būs laiks pildīt mājasdarbus vai lasīt grāmatu. Esiet radoši, izmantojot sienas, kur iespējams izvietot zīmējumus vai bildes rāmīšos. Citi dekori, kā mīkstās mantas, dekoratīvie spilveni un pat lustra, var piešķirt istabai personību!

Drošība un rūpes par bērnu

Bērnu drošība ir ārkārtīgi svarīga, jo īpaši viņu istabā. Vispirms pārliecinieties, ka ir novērsti visi iespējamie riski, piemēram, asas mēbeļu malas, brīvi pieejami elektrības vadi un atklātas kontaktligzdas. Aizvāciet visus trauslos priekšmetus, kas plīstot var savainot bērnu. Pārliecinieties, ka ir uzstādīti un darbojas dūmu detektori. Centieties uzturēt mērenu un komfortablu istabas temperatūru – pārāk auksts vai pārāk karsts var kaitēt bērna veselībai un miegam. Pārliecinieties, ka bērnam sava istaba ir kā miera osta, kurā nav jābaidās.

Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Ads disabled
Ads disabled