Radīts ledusskapis, kas vairo vitamīnus
Foto: Publicitātes foto

Ledusskapis, kas vitaminizē produktus, pieejams jau šodien!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Klāt ir vasara – laiks, kad var iegādāties svaigus dārzeņus, ogas un augļus, kas izaudzēti pašmāju dārzos. Gardi, veselīgi un vitamīniem pilni. Tomēr ir viens "BET" – tiklīdz mēs tos ieliekam ledusskapī, augļi un dārzeņi sāk zaudēt savu uzturvērtību. Jā, tik tiešām – vitamīnu daudzums tajos burtiski "kūst" dienu no dienas! Taču nu ir radīta tehnoloģija, kas ļauj ne vien saglabāt tik nozīmīgos dabiskos vitamīnus, bet arī vairot tos uzglabāšanas procesā. Šo tehnoloģiju sauc "HarvestFresh", un tā tiek izmantota Beko jaunākās paaudzes ledusskapjos.

Augi turpina dzīvot arī pēc "dobes"!

Lai saprastu, kā "HarvestFres tehnoloģija darbojas, vispirms jāsaka, ka tā radīta, lai imitētu dabiskos gaismas ciklus. No rīta, modinot dabu, uzaust saule, dienā tā spoži spīd, bet vakarā lēni laižas aiz apvāršņa, iemidzinot visu dzīvo radību. Augļi, dārzeņi un ogas, kurus izmantojam pārtikā – aug, kļūst sulīgi un pārpilni ar vitamīniem, pateicoties tieši šim dabas ciklam, kas atkārtojas ikdienu. Ja, piemēram, tomātu noplūc no stāda, tam joprojām ir vajadzīga saules gaisma, jo ķīmiskie un bioloģiskie procesi auglī turpinās. Attiecīgi – tomāts vai nu saglabā savu svaigumu un nogatavojas vēl vairāk, vai arī – novīst un sabojājas.

Saules gaismas pieejamība dārzeņiem ir ļoti nozīmīga. To arī apliecina viens no eksperimentiem, kuru veikuši Raisa un Kalifornijas universitāšu (ASV) zinātnieki. Proti, ka dobē noplūktie salāti, kuri saņēma gaismu atbilstoši dabas ritmam, izrādījās daudz noturīgāki pret kukaiņiem, nekā tie, kurus glabāja tumšajā ledusskapja kamerā.

Jā – vairumā mūsu ledusskapju, kā ierasts, valda tumsa. Gaisma iedegas tikai tad, kad atveram durvis. Tādēļ dārzeņiem un augļiem, kas tiek uzglabāti atbilstošā ledusskapja nodalījumā, daudz labvēlīgāks ir cits glabāšanas režīms. Tas, kurā pielietota "HarvestFresh" tehnoloģija.

Vēl vairāk C vitamīna

Ledusskapji "Beko", kas aprīkoti ar šo tehnoloģiju, nodrošina dārzeņiem un augļiem visoptimālāko apgaismojumu: no rīta nodalījumu izgaismo zilā gaisma, signalizējot par fotosintēzes sākumu; dienā kameru piepilda zaļā gaisma, imitējot pašu spožāko saules gaismu; bet vakarā pienāk sarkanās gaismas laiks, kuru dārzeņi uztver kā krēslu. Visbeidzot pilnīgas tumsas apņemti dārzeņi laižas "miegā" līdz pat kārtējam "mošanās" brīdim nākamajā rītā.

Tas viss, protams, var šķist mazliet dīvaini: dārzeņi un augļi it kā turpina savu dzīvi mūsu ledusskapjos. Tomēr, labi padomājot, tā tik tiešām arī ir! Nedrīkst salīdzināt gurķus un burkānus ar makaroniem vai šķiņķi, ko vienkārši iesviežam lielveikala iepirkumu grozā un glabājam saldētavā vai plauktā, cik vien ilgi vēlamies. Dārzeņi un augļi ir bioloģiski aktīvi produkti, kurus mēs lietojam, lai uzņemtu vajadzīgos vitamīnus, mikroelementus un vērtīgās šķiedrvielas. Jo īsāks un dabiskāks ir dārzeņu ceļš no dobes līdz galdam, jo vairāk vitamīnu kopā ar tiem uzņem mūsu organisms.

Attiecīgi – jo ilgāk pie zemnieka tirgū nopirktais svaigais tomāts tiek glabāts tumšajā ledusskapja kamerā, jo mazāk vērtīgs tas kļūst. Turklāt pētījumu rezultāti rāda, ka gadījumos, kad šo pašu tomātu uzglabā pareizā dabiskā apgaismojumā (rīts-diena-krēsla-nakts), tā uzturvērtība tikai pieaug. Piemēram, kaut vai tā paša C vitamīna koncentrācija pēc septiņām dienām, salīdzinājumā ar uzglabāšanas sākumu, pieaug par veseliem 30%.

Viss dabiskais kļūst arvien populārāks

Saprotams, ka tiem, kuri šos datus nezināja iepriekš, minētie pētījumi var kļūt par savdabīgu revolūciju uztura plānošanas un produktu uzglabāšanas jomās. Taču patiesība ir tāda, ka šodien inženieri un zinātnieki pat tādās nozarēs, kā ledusskapju ražošana, tiecas maksimāli tuvināties dabai, jo pēdējās desmitgadēs esam sākuši īpaši novērtēt visu īsto, svaigo un dabisko. Ne jau velti tieši īsts un dabisks ēdiens, ko lietojam uzturā, sniedz mūsu organismam spēku un veselību.

Nav šaubu, ka ēst svaigus dārzeņus un augļus ir veselīgi. Taču sadzīves tehnikas ražotāja Beko inženieri strādā, lai viestu būtisku uzlabojumu šajā postulātā. Proti, svarīgi ir ēst ne vien svaigus, bet arī pareizi uzglabātus un vitamīniem bagātus dārzeņus, ko speciāli šim nolūkam radītā HarvestFresh tehnoloģija arī nodrošina.

Dārzeņu konservēšanas un saldēšanas rūpnieciskās tehnoloģijas, lai cik progresīvas tās būtu, jebkurā gadījumā piedāvā produktus, kas zaudējuši līdz pat 50% savas uzturvērtības. Sildot, kā arī citādi tos pakļaujot asām temperatūras izmaiņām, dārzeņos un augļos neizbēgami zūd vitamīnu koncentrācija.

Ir jāsaprot, ka dabīgus vitamīnus, kuri vislabāk uzsūcas cilvēka organismā, pilnvērtīgi aizvietot nespēj nekādi uztura bagātinātāji. Tādēļ ir ļoti svarīgi katru dienu vai, vēl labāk, pat katrā ēdienreizē lietot svaigus dārzeņus un augļus. Jo īpaši, ja ir sākusies vasaras sezona, kad tie labi aug mūsu platuma grādos. Savukārt jaunākās paaudzes Beko ledusskapji, kas aprīkoti ar "HarvestFresh" tehnoloģiju, ļauj iepirkt ogas, dārzeņus un augļus kaut uz nedēļu, zinot, ka tie ne vien saglabās savu svaigumu, bet kļūs vēl piesātinātāki ar dabiskajiem vitamīniem.

https://beko.com.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form