Skolēnu brīvlaiks Igaunijā – lai izglītotos un izklaidētos
Foto: Publicitātes foto

Skolēnu rudens brīvlaiks ir nopietns izaicinājums vecākiem. Pie jūras ir būts pavisam nesen, laiks aiz loga ne vienmēr ir patīkams, bet arī sēdēt mājās brīvlaikā negribas. Igaunija aicina pavadīt brīvlaiku šajā valstī, kur skolēniem ir daudz gan izklaižu, gan interesantu izglītojošu objektu, kuros spēlējoties var daudz ko uzzināt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tartu: zinātne un sentēvu rotaļlietas

Ja uz Igauniju brauksiet ar mašīnu, iepazīšanos ar tās izklaidēm vislabāk ir sākt Tartu – valsts otrajā lielākajā pilsētā, kas no Rīgas atrodas vien 250 km attālumā. Tartu lepnums ir universitāte, kur 1997. gadā izveidoja speciālu projektu, kas vēlāk izauga par AHHAA zinātnes centru.

Baltijas valstīs lielākais zinātnes centrs ir brīnišķīgs tāpēc, ka vairums objektu ir balstīti uz "izmēģini pats" metodi. Jau tas vien, ka muzejā drīkst visu aiztikt, rada lielu kārdinājumu to apmeklēt. Nodarbi tur noteikti atradīs gan bērni, gan pieaugušie: tu var izraisīt zibeni, samazināties un palielināties, ar divriteni pabraukāt pa nostieptu trosi, izmēģināt brīvo kritienu, pastaigāt pa spoguļu labirintiem un izmēģināt daudz zinātnē balstītu izklaižu.

Viena no iespaidīgākajām muzeja daļām ir veltīta kosmosam, kur debesis var apskatīt caur japāņu izgudrotāja Takajuki Ohiro izveidoto projektoru "Megastar" (tas ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā), kas ļauj ieraudzīt pat vissīkākās Piena ceļa zvaigznes.

Vēl viens Tartu muzejs, ko noteikti ir vērts apmeklēt katram bērnam un pieaugušajam, ir Rotaļlietu muzejs (mm.ee/lv), kurā var iepazīties ar rotaļlietu vēsturi, apskatīt, ar kādām rotaļlietām spēlējās mūsu vecvecāki un viņu vecāki, bet rotaļlietu darbnīcā ir iespēja pat pašam to izgatavot.

Tartu noteikti ir vērts palikt pa nakti, bet vakaru visa ģimene var pavadīt "Aura" ūdens parkā.

Tallina: Žila Verna fantāziju pasaule

Nākamā nakšņošanas vieta Igaunijā varētu būt pašā galvaspilsētā Tallinā. Lai arī šajā pilsētā slavenākā ir nelielā, bet izcilā vecpilsēta, nodarbju ģimenēm šeit ir vairāk nekā daudz.

Skolēnu brīvlaikā iesakām noteikti apmeklēt brīnumaino atklājumu zemi PROTO.

Vizuāli pievilcīgais muzejs aizvedīs jūs uz Žila Verna fantāziju laiku un piedāvās izmēģināt veselus 10 satraucošus pagājušā gadsimta izgudrojumus. Bijušajā slepenajā zemūdeņu rūpnīcā "Noblessner" esošais vienīgais šāda veida muzejs Eiropā iepazīstinās jūs ar dažādiem senās tehnikas prototipiem. Ar virtuālās realitātes palīdzību varēsiet pabraukt ar sacīkšu automašīnu ar tvaika dzinēju, apmeklēt pazemes tuneļus vai ūdens dzīles, kā arī palidot ar gaisa balonu.

No izklaidēm telpās arī Tallinā iesakām apmeklēt ūdens parku. Taisnību sakot, Igaunijas galvaspilsētā esošais "Atlantis H20" ir ne tikai ūdens, bet arī dabas izpētes centrs.

Šeit ir daudz baseinu, astoņi dažāda augstuma un garuma slidkalniņi, garākais – 120 m garš! Ūdens parkā ir arī viļņu baseins un tekoša "upe". Ir padomāts arī par mazuļiem – viņiem ir atsevišķa zona ar diviem mazākiem slidkalniņiem, rāpšanās zona un 20 cm dziļš baseins.

Igaunijas policijas muzejs

Braucot no Tartu uz Tallinu vai atpakaļ mājās, ir vērts izmest līkumu un apmeklēt Rakveri, Ziemeļigaunijas pilsētu, kas ar slavena ar 16. gs. Livonijas ordeņa pili. Tajā var izmēģināt dažādas viduslaiku izklaides un virtuvi. Cietoksnī esošā restorāna ēdienkarte ir slavena tālu aiz Igaunijas robežām – tajā atrodams viss, ko varēja nogaršot 16. gs. Igaunijā. Diez vai ir vēl kāda vieta, kur var tik pamatīgi iepazīties ar atsvaidzinātu viduslaiku virtuvi.

Skolēnu redzesloka paplašināšanai noteikti apmeklējiet arī šajā pilsētā esošo Policijas muzeju. Tajā ar aktīvu darbību un rotaļām var izzināt policistu darba principus un iepazīties ar šī dienesta vēsturi. Muzejā ir iespēja novērtēt savu reakcijas ātrumu pie auto stūres, "uzlaikot" policijas aprīkojumu, paņemt pirkstu nospiedumus, izmērīt auto ātrumu uz ielas vai uzzināt, kā rīkoties ielu nemieru laikā.

Vairāk par Igaunijā apskatāmajiem objektiem var uzzināt šeit: Super! Jūsu nākamās brīvdienas Igaunijā būs aizraujošas. (visitestonia.com)

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form