Stradiņu rūdījums ir kā zīmols: RSU absolvents Artūrs Šakurovs
Foto: Publicitātes foto

Pērn, brīdi pirms izlaiduma, tikāmies ar topošajiem absolventiem no visām trim Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sociālo zinātņu fakultātēm. Šogad viņus atkal aicinām uz sarunu, lai noskaidrotu, kas mainījies viņu dzīvē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daudzi jaunieši pirmo pilna laika darba pieredzi gūst ar ģimenes, draugu vai paziņu palīdzību. Artūram Šakurovam ceļu uz darba dzīvi bruģēja prakse, ko viņš kā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pamatstudiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas students izgāja trīs mēnešu garumā Rīgas domes (RD) Ārlietu pārvaldē. "Acīmredzot labi sevi parādīju prakses laikā. Kad politologa diploms jau bija iegūts, nāca piedāvājums strādāt citā RD struktūrvienībā, turklāt amatā, kurā varu apvienot abas sev zināmās jomas – politoloģiju un sportu," stāsta RSU absolvents, kura amats nu ar pūlēm satilpst vienā vizītkartē. Viņš ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes Sporta un interešu izglītības iestāžu nodaļas projektu vadītājs.

"Prakses laikā kolēģi jau bija izdibinājuši, ka esmu audzis sportiskā vidē un strādāju kā Latvijas futbola virslīgas tiesnesis. Tas bija viens no pavedieniem, kas aizveda mani līdz šībrīža amatam. Otra lieta, pieļauju, bija stradiņu izslavētais rūdījums, kas darba tirgū kļuvis par sava veida zīmolu. Pateicoties sociālo zinātņu studentiem tik labi pazīstamajiem kopsavilkumiem, RSU absolventi spēj ātrā tempā teju no jebkāda informācijas daudzuma izvilkt pašu esenci," stāsta Artūrs. Viņš atminas kādu vērienīgu prakses uzdevumu, kam tikušas dotas divas dienas, jo apkopot nācās lielu informācijas daudzumu, taču Artūram pieticis ar četrām stundām.

Krīzes situācijas nereti labi izgaismo, cik stabila vērība ir tas, kas mums pieder, tostarp izglītība. Artūrs saka, ka pat Covid-19 nebija šķērslis, lai viņa bijušie kursabiedri noenkurotos stabilās darbavietās. "Analītiski, ātri un asi domājoši prāti vienmēr ir konkurētspējīgi darba tirgū," viņš ieskicē stradiņu absolventu dotumus. Lai arī Artūra šībrīža pienākumi saistīti ar nacionālo, ne starptautisko politisko arēnu, viņš turpina rītus sākt ar Reuters un citu starptautisko avotu ašu caurskatīšanu. Viņa bakalaura darbs bija par attīstību Dienvidķīnas jūrā – ģeogrāfiski tāliem, bet pasaules kontekstā arī uz mums attiecināmiem procesiem, Ķīnai ieņemot arvien lielāku lomu uz globālās skatuves. "Šie trīs RSU pavadītie gadi man radīja nepārejošu mīlestību pret politiku – gan vietējo, gan starptautisko. Domāju, ka maniem kursabiedriem ir tāpat," viņš saka.

Artūra ikdienas pienākumos ietilpst koordinēt Rīgas sporta izlašu darbību un finansējumu, kas jāsadala starp 12 sporta veidiem. Viņa pārziņā ir arī pie galvaspilsētas skolām esošie sporta laukumi – gan pavisam nelielie, gan tik vērienīgie kā 7000 kvadrātmetru plašais Centra sporta kvartāls Barona ielā. Tos apsaimnieko skolas, bet Artūrs un departamenta kolēģi ir atbildīgi par infrastruktūras uzturēšanu un finansējuma sadali sporta laukumu attīstībai. "Šajā darbā apvienojas politikas veidošana un manas zināšanas par sporta dzīves norisi. Es jūtos savā vietā, varu pielietot augstskolā un ārpus tās uzkrātās zināšanas," viņš stāsta.

Vienlaikus Artūram neliek mieru doma, ka zināšanas jāturpina smelt, un Artūrs vētī iespējamās maģistrantūras programmas. Nekas konkrēts vēl nav izlemts, taču viņš lēš, ka labi būtu attīstīt sevi no citas puses, maģistra līmenī studējot, reģionālo politiku un valsts pārvaldību vai arī vadībzinātni. Savā ziņā vadību viņš studējis jau iepriekš, Latvijas Jūras akadēmijā apgūstot kuģu vadības programmu, taču tagad viņš vēlētos apgūt to, kā tiek stūrētas reģionālās organizācijas un uzņēmumi. Tas būtu vērtīgs gabaliņš viņa prasmju un kompetenču puzlē, ko izmantot sevis tālākai profesionālai attīstīšanai.

Pirmie sociālo zinātņu studenti Rīgas Stradiņa universitātē iestājās pirms vairāk nekā 20 gadiem, un šajā laikā augstskolu absolvējuši ap 5500 politologi, žurnālisti, juristi, sociologi, kā arī komunikācijas, uzņēmējdarbības, mārketinga un multimediju speciālisti. Jaunieši studē nelielās grupās pēc moduļu principa, kur viena priekšmeta apguve ilgst no viena līdz trim mēnešiem un pārbaudījumi jākārto katra priekšmeta noslēgumā, ne sesijās. Sajūtu ziņā RSU ir kā Rietumeiropas augstskolās, jo teju katrs ceturtais students ir no Vācijas, Skandināvijas, Itālijas, Izraēlas un ASV. Vairāk par RSU sociālo zinātņu studijām lasi augstskolas mājaslapā: rsu.lv/socialaszinatnes

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form