Vai Daugavmalai Rīgā ir nākotne?
Foto: Publicitātes foto

Mēs reklamējam to, ko cilvēki vēlas tāpat, bez reklamēšanas. Tāpēc tikai neliels ieskats un atgādinājums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Seko speciālistu sarunai un izsaki savas idejas par Daugavas krastmalas nākotni starptautiskā pilsētplānošanas pasākumā MadCity Rīga 2021. Tikai kopā mēs varam iekustināt labas pārmaiņas savā pilsētā, un Daugavmalu iekārtot nevis tā, kā redzēts Parīzē vai Stokholmā, bet vēl labāk – kā Rīgā.

MadCity forums notiek jau piekto gadu, ik reizi izvēloties Rīgai aktuālu tēmu. Pirmo gadu pasākums notiek latviešu valodā un tā uzmanības centrā ir Daugavmala – pārmaiņas, kuras nesīs jaunie, vērienīgie projekti (kā Rail Baltica), mūsdienu pārvietošanās prasības, tūristu plūsma, atpūtas, pastaigu un mazā biznesa attīstības iespējas. Sacensība par skaistāko un interesantāko krastmalu Ziemeļeiropā ir sākusies!

– Mūsu mērķis ir sapulcināt pie sarunu galda speciālistus no dažādām iestādēm un viedokļu "burbuļiem", zinātniekus, uzņēmējus, attīstītājus, iedzīvotājus, baņķierus, ierēdņus, informācijas tehnoloģiju speciālistus, dabas draugus, arhitektus, inženierus, māksliniekus, politiķus un pilsētplānotājus, lai kopīgi meklētu risinājumus un apkopotu interesantākās idejas. Šajā pasaulē pietiek ar diviem vaļiem, mums tie ir sadarbība, izstrādājot nākotnes plānus, un turpmāka darbība šādu plānu īstenošanā. Plašākā nozīmē, MadCity forums ir iespēja paraudzīties uz mūsu galvaspilsētu kā radošu vidi. Ikdienā šāda saruna nebūtu iespējama – katrs uzņēmums un atbildīgā valsts vai pašvaldības iestāde aizņemta ar savām rūpēm, bet publika aktīvāk seko dažādiem skandāliem, agrākos gados pieļautām kļūdām, vai arī mūsu prātus noslogo savstarpējās neizpratnes karš starp autovadītājiem un riteņbraucējiem. Ir tik aizkustinoši vērot brīžus, kad mūsu viedokļu līderi pamana cits citu un atrod laiku kopīgiem sapņiem, iedvesmojoties turpmākam darbam, – stāsta Neils Balgalis, pasākuma rīkotājs un pilsētplānošanas uzņēmuma "Grupa93" vadītājs.

– Turklāt, ar auglīgu sapņu posmu vien būtu par maz, mēs varam klātesošos iepazīstināt ar konkrētiem, moderniem rīkiem, kas ienāk mūsu ikdienā. Piemēram, šogad ar LMT atbalstu mēs varam stāstīt par tehnoloģijām, kādas izmanto viedās pilsētas – no lielajiem datiem līdz dažādiem sensoriem un datorredzei.

Pasākums notiek divas dienas – 29. septembrī Spīķeros notiek dažādu speciālistu seminārs (ar programmu vari iepazīties šeit https://madcity.lv/#program). Klātienē, atbilstoši valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, var piedalīties līdz 250 klausītāju, un šīs vietas ir gandrīz aizņemtas, skatīt mājas lapā www.madcity.lv!

Taču sekot lekcijām un diskusijā var arī LMT Straume tiešraidē http://straume.lmt.lv/lv/konferences/konferences/mad-city/1072756 kā arī MAD City mājvietā sociālajā tīklā Facebook.

Savukārt, 30. septembrī ap 100 dalībnieku sacentīsies ideju hakatonā, un ikviens var piedalīties rezultātu novērtēšanā ar Facebook tīkšķi vai nosūtīt savu lielo Daugavmalas ideju epastā info@madcity.lv!


Hakatona mērķis ir izveidot praktisku rīcības plānu ("mazo soļu stratēģiju" nākamajiem 5 gadiem, kurā izveidota saikne ar lielajiem infrastruktūras projektiem (Rail Baltica būvniecība, Vanšu tilta remonts, Mūkusalas promenādes izbūve, Austrumu maģistrāles izbūve, Rīgas centrāltirgus attīstība), iecerētajiem liela mēroga attīstības projektiem Zaķusalā, Ķīpsalā, Andrejsalā, Zvirgzdu pussalā un krastmalas uzlabojumiem, kurus vēlas redzēt rīdzinieki un pilsētas viesi. Domāsim arī par iedzīvotāju līdzdalības iespējām.


Ik gadu MadCity atved uz Rīgu jaunākās idejas pilsētas attīstībai. Arī šogad interesants ārvalstu speciālistu kolektīvs palīdzēs saprast, kādas ir mūsdienu pasaules tendences ūdensmalu izmantošanā un sabiedrības iesaistē.

Vispirms jāmin MadCity pastāvīgais draugs, biežs Rīgas viesis no Japānas – Taichi Goto. Šogad varēsim vērot viņu prezentācijas tiešraidē no Tokijas, kopā ar Tadashi Iwamoto, stāstā par Sumida ūdensmalas izveidi Tokijā.

Mūsu dienvidu kaimiņus pārstāv Živile Šimkute, pilsētas plānošanas uzņēmuma MASH studio vadītāja Lietuvā, bet Gentes un Rīgas mobilitātes ekosistēmas salīdzinās Angelo Meuleman no Beļģijas.


Līdzšinējais mūsu veikums novērtēts ar Latvijas Arhitektūras gada balvu "Sudraba ananāss 2019" kā labākajam gada notikumam kategorijā "Procesi".


Tiem, kas mīl iedziļināties, noderēs saites -

https://www.facebook.com/watch/?v=319156502333642

Facebook - https://www.facebook.com/MadCityRiga/
Pasākumu arhīva materiāli: https://madcity.lv/archive/2019/

Pasākumu ar savu dalību jau atbalsta LMT, Latvijas Arhitektu savienība, ZZ Dats, Zviedrijas vēstniecība Latvijā, Zviedrijas Institūts, Preses Nama kvartāls, Rīgas Meži, Eiropas Dzelzceļa līnijas, BERERIX, Hepsor, Krasta City, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas plānošanas reģions, Rīgas Starptautiskā autoosta, Rīgas Nami, Rīgas Centrāltirgus, Rīgas apkaimju alianse, IE.LA inženieri, Rāmkalni, Merks, Carguru, Rīgas Enerģētikas aģentūra, Rīgas Ūdens, Latvijas Hidroekoloģijas institūts, MASH Studio, Autotransporta direkcija, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Colliers, Rīgas Satiksme, MARK Arhitekti, Landshape, RTU Arhitektūras fakultāte, Pilsēta cilvēkiem, Riga Port City, Latvijas Ainavu arhitektu asociācija, Rīgas Centra attīstības biedrība, Sustento, Grupa93.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form