'Virši EVO' dīzeļdegviela – 3% vairāk jaudas par degvielas bāzes cenu
Foto: Publicitātes foto

Ikviens atbildīgs auto īpašnieks savam spēkratam izvēlas augstākās kvalitātes degvielu ar multifunkcionālām piedevām, tādējādi rūpējoties par sava auto ilgtspējīgu darbību. Degvielas kvalitātei un piedevām ir būtiska nozīmē dzinēja darbībā, tādēļ Eiropas Savienībā ir apstiprinātas konkrētas degvielas kvalitātes prasības. Tās nosaka parametrus, kuriem jāatbilst gan benzīnam, gan dīzeļdegvielai, lai tie tiktu akceptēti tirdzniecībai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Degvielas sastāva uzlabojumi notiek nepārtraukti, ievērojot gan tirgus, gan klientu pieprasījumu, tādēļ, lai spēkratu īpašniekiem varētu piedāvāt vēl vairāk ieguvumu – vairāk jaudas, veicināt degvielas ekonomiju, palīdzēt uzturēt degvielas padeves sistēmas tīrību, arī mēs Virši spēka staciju tīklā ieviešam jauna līmeņa dīzeļdegvielu "Virši EVO".

"Autosporta un darbnīcas "virtuvē" dzīvojot, varu droši apgalvot, ka piedevas ir nepieciešamas visam. Trases auto un ģimenes auto es leju piedevas gan dzinēja eļļošanas sistēmai, gan degvielas iesmidzināšanas sistēmai. Ir skaidrs, ka ar piedevām var stipri pagarināt agregātu resursu, "Virši EVO" gadījumā par to pat nepiemaksājot. Autosports ir dārgs, jo tiek izmantota liela jauda īsā laika posmā, bet ar ikdienas auto notiek tieši tas pats, tikai garākā laika posmā. Tāpēc es iesaku jau tagad izvēlēties degvielu ar pievienotām multifunkcionālām piedevām," skaidro Latvijas drifta profesionālis Ingus Jēkabsons.

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks stāsta: "Lai panāktu maksimālo jaudu un sasniegtu labākos rezultātus autosportā, nozīme ir katrai niansei un detaļai, tostarp izcilas kvalitātes degvielai. Sekoju savai ēdienkartei un ieteicamajiem uztura bagātinātājiem, lai justos labi un enerģiski, un pēc šī paša principa vados izvēloties degvielu savai automašīnai gan sportā, gan ikdienā, tāpēc, izvēloties "Virši EVO" dīzeļdegvielu, ikviens auto arī ievēros sabalansētu uzturu un gūs papildus jaudu!"

3% vairāk jaudas?

"Ar laiku automobiļa dzinējā var veidoties nevēlami nosēdumi un nogulsnes, kas var traucēt dzinējam darboties režīmā, kādā to paredzējis ražotājs, samazinās dzinēja jauda un kalpošanas ilgums, kā arī palielinās degvielas patēriņš. Tāpēc, reaģējot uz klientu pieprasījumu, ieviesām mūsdienīgu un kvalitatīvu risinājumu – "Virši EVO" dīzeļdegvielu ar specializētām multifunkcionālām piedevām, kas nodrošina par 3% lielāku dzinēja jaudu, degvielas sistēmas tīrību un efektīvāku degvielas sadegšanu. "Virši EVO" degvielas piedevas ražo viens no pasaules vadošajiem specializēto ķīmisko vielu ražotājiem un piedevu īpašības ir pierādītas, veicot degvielas testus, zinātniskā laboratorijā īpaši kontrolētos apstākļos," uzsver Arnis Andrianovs, "Virši" pārdošanas daļas vadītājs.

Kā izvērtēt funkcionālo piedevu efektu dzinēja darbībā?

Izvēloties degvielas piedevu, pamata kritēriji ir kvalitāte un funkcionālās īpašības. Tādēļ izstrādājot "Virši EVO" degvielu, tika veikti vairāki būtiski sagatavošanās darbi – degvielas piedevas izvēle, loģistikas tīkla pielāgošana un, protams, veikti testi, lai izvērtētu tās ietekmi dzinēja darbībā.

Lai objektīvi novērtētu "Virši EVO" īpašības. Veicām testu zinātniskajā laboratorijā īpaši kontrolētos apstākļos, kur vienu auto iespējams darbināt ar dažādām degvielām vienādos ekspluatācijas apstākļos. Testam tika izvēlēts auto, kas atbilst vidējam uz Latvijas ceļiem sastopamajam – 2013. gada vieglais automobilis ar 1,6 četrcilindru turbopūtes dīzeļmotoru un nobraukumu virs 150 000 km. Tika salīdzināta auto darbība gan ar standarta jeb bāzes degvielu, gan degvielu, kurai pievienotas "Virši EVO" piedevas. Testa laikā auto tika darbināts dažādos režīmos – veikts jaudas tests, konstanta ātruma tests un tika imitēts režīms, kas atbilst pilsētas un ārpus pilsētas braukšanas veidam un degvielas patēriņam.

Attēlā: Testu rezultāti – uzrāda izcilu aizsardzību pret dažāda veida degvielas nogulsnēm, kā arī neitralizē nogulšņu veidošanos.

  • Palielina dzinēja jaudu par 3%

Tīrāks dzinējs nozīmē ne tikai lielāku degvielas ekonomiju, bet arī lielāku jaudu. Tests uzrādīja, ka auto, kas tiek darbināts ar "Virši EVO", sniedz par 3% lielāku jaudu un par 1,4% lielāku griezes momentu jeb uzrāvienu, nekā auto ar bāzes degvielu.

  • Uztur degvielas padeves sistēmas tīrību

Mūsdienu dīzeļa dzinēju augstspiediena degvielas iesmidzināšanas sistēmas ir ļoti smalks mehānisms, iesmidzinātāja atveres izmērs ir 150–200 mikroni (~0,15–0,20 mm), tādēļ nogulšņu veidošanās var veicināt nevienmērīgu degvielas iesmidzināšanu un dzinēja jaudas zudumu. Ilgtermiņā degvielas sistēmā var veidoties arī mikroelementu nogulsnes, jo saskaņā ar Eiropas degvielas standartu EN950 dīzeļdegvielai ir jābūt pievienotai atjaunojamai komponentei, kas vairumā gadījumu ir taukskābju metilesteris (biodīzeļdegvielai) 5–7% apmērā. "Virši EVO" degvielai pievienotā piedeva neitralizē nogulšņu veidošanos.

  • Novērš koroziju

Ar laiku degvielas sistēmā var parādīties korozijas pazīmes. "Virši EVO" uzrāda lielisku korozijas kontroli, novēršot rūsas veidošanos degvielas iesmidzināšanas sistēmā.

  • Novērš degvielas putošanos

"Virši EVO" sastāvā ir piedeva, kas samazina degvielas putošanos, nodrošinot ātru un drošu degvielas uzpildi. Šo degvielas īpašību novērtēs autobusu un kravas transporta vadītāji, kas uzpilda lielu degvielas daudzumu ar ātrās uzpildes sūkņiem.

  • Veicina degvielas ekonomiju

Novēršot nogulšņu veidošanos, tiek uzlabota iesmidzinātāju darbība, tādēļ dzinējs patērē degvielu tādā apjomā, kā to paredzējis automašīnas ražotājs.

Aicinām ikvienu auto īpašnieku pārdomāti rūpēties par sava spēkrata ilgtspēju un izvēlēties augstas kvalitātes degvielu, novērtējot degvielas ar piedevām sniegtās priekšrocības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form