10 gadi kopš Reģu ugunsgrēka: nelegāla būvniecība un 26 bezpalīdzīgu cilvēku nāve
Foto: LETA

Ceturtdien aprit desmit gadi kopš postošākā ugunsgrēka Latvijas vēsturē – ugunsnelaimes sociālās aprūpes centrā "Reģi", Alsungas pagastā, kurā dzīvību zaudēja 26 pansionāta iemītnieki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ugunsgrēka naktī termometra stabiņš bija noslīdējis zem -20 grādu atzīmes. Ugunsdzēsēju centienus bremzēja apledojušā tehnika, aizsargtērpi un aizsalstošās šļūtenes, ko regulāri nācās atkausēt ar lodlampu. Centra iemītnieki, tostarp dažādu vecumu cilvēki ar fizisku invaliditāti un garīgas atpalicības problēmām, bija apjukuši un bezpalīdzīgi. Pat vairākas stundas pēc dzēšanas darbu sākuma glābēji atrada zem gultas paslēpušos centra iemītnieku.

Uzreiz pēc ugunsgrēka valsts amatpersonas izvirzīja savas teorijas – visticamāk, nelaimē vainojama neuzmanīga smēķēšana. Tiesa gan, jau drīz kļuva skaidrs, ka vainojama bija elektrosistēmas pārslodze – centrs tika paplašināts, izbūvējot nesaskaņotu mansardu, bet elektrības sistēma netika pielāgota lielākai slodzei.

Aprīlī 19 no Reģos bojāgājušajiem tika guldīti masu kapā. Tobrīd 14 no viņiem nebija atpazīti. Viena no izglābtajām aprūpes centra iemītniecēm gāja bojā slimnīcā. Līdz pat šodienai dažādos oficiālos avotos atšķiras ugunsgrēkā bojāgājušo skaits, bet saskaņā ar krimināllietas materiāliem nelaimē mira 26 cilvēki.

Amatpersonas mierina, ka kopš traģiskā ugunsgrēka drošība pansionātos un ārstniecības iestādēs ievērojami uzlabota. Savukārt desmit gadus pēc nelaimes Reģu muižai cauri izauguši koki un nekas neliecina, ka ēka kādreiz varētu tikt atjaunota.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Labklājības ministrija Lasāmgabali Reģu ugunsgrēks VUGD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form