Abus Ādažu bāzē par spiegošanu aizturētos Krievijas pilsoņus patur apcietinājumā
Foto: DELFI

Abiem Ādažu bāzē aizturētajiem Krievijas pilsoņiem trešdien tiesa nemainīja drošības līdzekli un abi tika paturēti apcietinājumā, aģentūra BNS uzzināja Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Abus Krievijas pilsoņus uz tiesu nogādāja vairāki policijas vīri maskās.

Trešdien tiesa kopumā vairāku stundu garumā skatīja turpmāko drošības līdzekli diviem Ādažu bāzē aizturētajiem Krievijas pilsoņiem - Andrejam Popko un Aleksandram Kurkinam.

Krievijas pilsoņiem ir piemērots aizdomās turētā statuss par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās un par spiegošanu.

Jau ziņots, ka Ādažu bāzē 11.jūnijā tika aizturētas divas personas, kuras ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas pāri bāzes žogam. Aizturētie bija Krievijas pilsoņi.

Šajā laikā Ādažos norisinājās militārās mācības "Saber Strike".

Saistībā ar incidentu pie Nacionālo bruņoto spēku bāzes Drošības policija aizdomās turētā statusu piemēroja arī Vladimiram Lindermanam. Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka neilgi pirms incidenta viņš apmeklējis Kadagu, ko viņš nenoliedza arī savās liecībās. Tāpat konstatēts, ka Lindermans uztur kontaktus ar abiem Krievijas pilsoņiem. Lindermanam piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus – nodošanu policijas uzraudzībā un aizliegumu izbraukt no valsts.

Lindermans, kurš trešdien atrodas tiesā, žurnālistiem sacīja, ka uzskats, ka Ādažu bāzē, iekļūstot trīs Krievijas pilsoņiem, notikusi spiegošana, ir smieklīgas fantāzijas. Viņš politiski atbalsta notikušo akciju, taču pats tajā neesot piedalījies un lieta esot safabricēta.

Pēc viņa uzskata, nekāda spiegošana neesot notikusi, abiem apcietinātajiem Krievijas pilsoņiem var piemērot pantu par iekļūšanu militārā objektā, par ko var sodīt ar naudas sodu līdz 70 eiro.

Tags

Valsts drošības dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form