Aizdomās par kukuļošanu IDB aiztur septiņas personas; tostarp četrus ugunsdzēsējus
Foto: F64

Aizdomās par kukuļošanu saistībā ar kāda būvprojekta ugunsdrošības pārbaudi un atzinuma par tā atbilstību ugunsdrošības prasībām izsniegšanu Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis septiņas personas, portālu "Delfi" informēja IDB.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aizdomās par kukuļa pieņemšanu aizturētas četras Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abi brigādes komandiera vietnieki. Viens no četriem aizturētajiem ugunsdzēsējiem ir brigādes komandiera vietnieks dienesta jautājumos Romāns Andrijauskas, bet otrs - komandiera vietnieks ugunsdrošības uzraudzības jautājumos Mursals Kerimovs, zināms portālam "Delfi".

Savukārt par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, aizturēts būvuzņēmuma PS "Merks-Ostas celtnieks" pārstāvis, un SIA "VPM Latvija" īpašnieks un darbinieks.

SIA "VPM Latvija" šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

Kriminālprocesā veiktas vairāk nekā desmit kratīšanas, kuru laikā izņemta skaidra nauda vairāku tūkstošu eiro apjomā, datu nesēji un priekšmets, kas līdzīgs globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) slāpētājam.

Patlaban divām personām piemērots apcietinājums ar iespēju to aizstāt ar drošības naudu.

Pārējām aizturētajām personām drošības līdzekļi tiks piemēroti tuvākajā laikā, norāda IDB.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 320. panta un Krimināllikuma 323. panta.

"VUGD saņemto informāciju par amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām vērtē ļoti nopietni," portālam "Delfi" skaidro VUGD preses pārstāve Agrita Vītola. Viņa arī atklāja, ka dienests sadarbojas ar IDB, sniedzot visu tam nepieciešamo informāciju.

Vītola atklāj, ka VUGD ierosinājis disciplinārlietas pret četrām dienesta amatpersonām, šobrīd konkrētās amatpersonas atstādinātas no dienesta pienākumu pildīšanas.

Būvuzņēmuma SIA "Merks", kurš ir pilnsabiedrības "Merks-Ostas celtnieks" vadošais partneris, pārstāve Liene Meklere-Kutsare portālam "Delfi" skaidro, ka "izmeklēšanas darbībās iesaistīts un ar procesa virzītāju sadarbojas SIA "Merks" darbinieks, kurš strādāja pilnsabiedrības "Merks Ostas Celtnieks" objektā".

SIA "Merks" atbildīgās amatpersonas, kā skaidro uzņēmumā, līdz šim nav saņēmušas nekādu informāciju no Iekšējā drošības biroja par procesa norisi un procesa virzītāja veiktajām darbībām. "Vēlamies apliecināt, ka neesam iesaistīti nekādos noziedzīgos nodarījumos un sadarbosimies ar izmeklēšanas iestādēm visos iespējamos veidos," stāsta "Merks" komunikāciju vadītāja.

Kā liecina portāla "Delfi" rīcībā esošā informācija, šis būvprojekts ir Ventspils Mūzikas vidusskola un koncertzāle, kurai Ventspils dome devusi nosaukumu "Latvija".

Jau ziņojām, ka Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas būvniecība Ventspils Lielā laukuma dienvidu daļā tika sākta 2017. gada februārī un kopumā ilgs divus gadus. Jaunās ēkas ēkas kopējā platība būs 6883 kvadrātmetri. 76% telpu paredzētas skolas vajadzībām, bet 24% - komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai.

Ēkas projektu izstrādājis vācu arhitekta Deivida Kuka pārstāvētais arhitektu birojs "Haascookzemmrich Studio 2050". Būvdarbus veic apvienība "Merks - Ostas celtnieks", kas uzvarēja iepirkuma konkursā ar piedāvāto līgumcenu 25 630 451 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Ieskaitot PVN 21% apmērā, ēkas būvniecība kopumā izmaksās aptuveni 31 miljonu eiro.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, pilnsabiedrībā "Merks-Ostas celtnieks" ietilpst arī uzņēmumi SIA "Merks" un SIA "Ostas Celtnieks". Pilnsabiedrība dibināta 2016. gadā, lai izpildītu tai doto uzdevumu - uzbūvēt Ventspils Mūzikas vidusskolu ar koncertzāles funkciju Lielajā laukumā, Ventspilī, kā arī izpildīt līguma saistības, liecina informācija "Lursoft".

"Merks" pieder Igaunijas uzņēmumam "Oshausing Merko Investments", bet "Ostas Celtnieks" vairākuma daļu turētājs ir Konstantins Bursakovskis, viņam pieder daļas arī uzņēmumā SIA "Ventgāze".

SIA "VPM Latvia", kā liecina "Firmas.lv" dati, pieder Vilnim Puļķim.

"Lursoft" pieejamā informācija par uzņēmumiem liecina, ka pilnsabiedrība "Merks-Ostas Celtnieks" 2018. gadā strādāja ar 13 678 861 eiro apgrozījumu un 47 764 eiro lieliem zaudējumiem, bet "VPM Latvija" 2018. gadā bija 1 701 619 eiro liels apgrozījums un 96 532 eiro liela peļņa.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ventspils Ventspils dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form