Aplokšņu algas 'Tokyo City': direktores maksās naudas sodu
Foto: DELFI

Šā gada 12. augustā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika apstiprināta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu tajā saucamajā "Tokyo City" krimināllietā par restorānos izmaksātajām ,,aplokšņu algām" uzņēmumu darbiniekiem. Divas apsūdzētās personas – uzņēmumu direktores – sodītas ar naudas sodu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Abu uzņēmumu direktores tika apsūdzētas par to, ka 2017.gadā, lai divu uzņēmumu interesēs netiktu aprēķinātas un ieturētas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un iedzīvotāju ienākumu nodoklis par darbiniekiem izmaksājamām darba samaksām, abu uzņēmumu restorānu darbiniekiem izmaksāja darba samaksu vismaz 27 300 eiro apmērā, kas netika uzrādīta uzņēmumu grāmatvedības uzskaitē.

Ar viena no restorāna direktoru izmaksātajām grāmatvedības uzskaitē neuzrādītajām darba samaksām ievērojamā apmērā, kas tika izdarīts uzņēmuma interesēs, tika nodarīts mantisks zaudējums Latvijas Republikai nenomaksāto nodokļu veidā 8747 eiro apmērā, tas ir, nenomaksātā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu 5454 eiro un nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa 3293 eiro veidā.

Savukārt ar otra restorāna direktores izmaksātajām grāmatvedības uzskaitē neuzrādītajām darba samaksām ievērojamā apmērā, kas tika izdarīts uzņēmuma interesēs, tika nodarīts mantisks zaudējums Latvijas Republikai nenomaksāto nodokļu veidā 12 911 eiro apmērā, tas ir, nenomaksātā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu 8050 eiro apmērā un nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa 4861 eiro apmērā veidā.

Par cietušo kriminālprocesā atzīta Latvijas Republika, kuras pārstāvis pieteica kaitējuma kompensāciju – kopumā 21 659 eiro. Apsūdzētās personas pieteikto kaitējuma kompensāciju atlīdzināja pilnībā.

Starp Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokuroru Mārtiņu Jansonu un abām apsūdzētajām personām tika noslēgta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu un personas sodītas ar naudas sodu kopsummā 8600 eiro apmērā, kā arī ar papildsodu – atņemot tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz diviem gadiem.

Savukārt abas sabiedrības ar ierobežotu atbildību ar 2019. gada 16. maija un 2019. gada 18. jūnija Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra lēmumiem likvidētas.

Tāpat kriminālprocesā nolemts par noziedzīgi iegūtiem atzīt, konfiscēt un ieskaitīt valsts budžetā no viena no uzņēmumiem izņemtos skaidrās naudas līdzekļus 8586 eiro.

Sākotnējā informācija par uzņēmumu prettiesiskām darbībām iegūta, pateicoties Latvijas Televīzijas raidījumam "Aizliegtais paņēmiens". Prokuratūra izsaka pateicību raidījuma veidotājiem par sadarbību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģenerālprokuratūra Latvijas Televīzija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form