Nekustamo īpašumu apsaimniekotājs SIA "Jūrmalas namsaimnieks" prokuratūrā iesniedzis materiālus par sadzīves atkritumu izvedēja Jūrmalas pilsētā SIA "Jūrmalas ATU" darbībām, apgalvojot, ka šis uzņēmums ir krāpies ar atkritumu konteineru tilpumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā informēja "Jūrmalas namsaimnieka" direktors Raimonds Munkevics, uzņēmums ir atklājis, ka atkritumu izvedēji noteikuši lielāku izvesto sadzīves atkritumu daudzumu iedzīvotājiem, salīdzinot ar apjomu, kas tiek izvests patiesībā.

Tāpēc, lai aizstāvētu savus klientus - Jūrmalas iedzīvotājus - pret nepamatotu pakalpojumu maksas iekasēšanu, prokuratūrā iesniegta sūdzība par "Jūrmalas ATU" vadītāja Jura Visocka rīcību. Visockis noraida sev adresētos pārmetumus, apgalvojot, ka "Jūrmalas ATU" nav krāpies.

Munkevics apgalvo, ka Visockis izgatavojis konteinerus ar samazinātu tilpumu - 640 litru, vairākus gadus uzdevis šos konteinerus par 750 litru lieliem, attiecīgi iekasējot naudu par lielāku daudzumu izvesto atkritumu.

Kā skaidroja Munkevics, viņa vadītās firmas apsaimniekošanā ir aptuveni puse pilsētas. Līgums ar "Jūrmalas ATU" noslēgts no 1999.gada un šo nelikumīgo darbību rezultātā "Jūrmalas namsaimnieks" cietis zaudējumus 30 000 latu apmērā.

Pēc Munkevica teiktā, fakts par atkritumu konteineru viltošanu atklājies pēc rūpīgas sekošanas atkritumu izvedēju firmas darbībām. Proti, "Jūrmalas ATU" vairākkārt pieprasījis, lai "Jūrmalas namsaimnieks" palielinātu atkritumu konteineru skaitu, taču apsaimniekotājs uzskatījis, ka tas nav nepieciešams.

Tad arī atklāts, ka konteineri ir daudz mazāki, nekā norādīts līgumā. Līgumā "Jūrmalas ATU" esot norādījusi trīs konteineru izmērus - 120, 240 un 750 litru, taču konteineri ar 640 litru tilpumu nekur neesot fiksēti. Kopumā "Jūrmalas namsaimnieka" apsaimniekotajās teritorijās atklāti 247 šādi konteineri.

Munkevics informēja, ka šobrīd lieta atrodoties Jūrmalas policijā pārbaudei. Iespējams, šīs krimināllietas ietvaros "Jūrmalas namsaimnieks" arī pieprasīs piedzīt viņiem nodarītos zaudējumus.

Savukārt Visockis sacīja, ka šajā jautājumā nav nekāda nozieguma un viņš vienkārši tiekot "pataisīts par blēdi", jo savulaik no darba atlaidis kādu darbinieku, kurš tagad strādā "Jūrmalas namsaimniekā".

Skaidrojot atkritumu konteineru atšķirības, Visockis norādīja, ka jau kopš padomju laikiem ir iegājies, ka konteinera nosaukums ir "750", bet tā tilpums nemaz neesot pilni 750 litri. Turklāt "Jūrmalas ATU" esot vienalga, vai izvest 640 litru vai 750 litru konteinerus, jo nekas netiekot ieekonomēts, arī dabas resursu nodoklis tiek maksāts no 750 litru konteinera.

Visockis uzsvēra, ka līgumā ar apsaimniekotāju esot paredzēts punkts, ka visas pretenzijas ir jārisina pārrunu ceļā, taču šajā lietā "Jūrmalas ATU" pārstāvji neesot pieaicināti pat pie konteineru mērīšanas.

"Kā gan viņi ["Jūrmalas namsaimnieks"] var sacīt, ka jau trīs gadus ir krāpti? Varbūt varēja pierakstīt, ka krāpšana notikusi jau kopš Oktobra revolūcijas laikiem, lai ir pilns komplekts un peļņa lielāka!" ironizēja uzņēmējs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form