Apsūdzētais valstij atlīdzina noziegumā radītos zaudējumus 118 000 eiro apmērā
Foto: F64

Tiesa apstiprinājusi Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurora slēgto vienošanos ar apsūdzēto par vainas atzīšanu un sodu lietā, kurš viņš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Apsūdzētais pats sedzis valsts pieteikto kaitējuma kompensāciju vairāk kā 118 000 eiro apmērā, portāls "Delfi" uzzināja Ģenerālprokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prokuratūras sniegtā informācija liecina, ka apsūdzētais bija atbildīgs par grāmatvedības kārtošanu uzņēmumā un visu saimnieciskos darījumus apliecinošo dokumentu oriģinālu, kopiju saglabāšanu.

Viņam bija arī pienākums aprēķināt maksājamos nodokļus un tos nomaksāt. Taču viņš 2011.-2012. gadā veica faktiski nenotikušu darījumu dokumentālu noformēšanu par uzņēmuma it kā saņemtajām precēm. Proti, dažādiem metāla izstrādājumiem un metālapstrādes instrumentiem, kā arī it kā saņemtajiem starpniecības pakalpojumiem darba galdu pārdošanā.

Kopumā viņš izvairījies no PVN nomaksas 118 356 eiro apmērā, nodarot valstij zaudējumus lielā apmērā. Ar savām darbībām viņš izdarījis noziedzīgu nodarījumu pēc Krimināllikuma 218. panta 2. daļas (Krimināllikuma redakcijā, kas bija spēkā līdz 2013. gada 31. martam ieskaitot).

Tā kā apsūdzētais valstij atlīdzinājis zaudējumus, prokurors lēmis noslēgt vienošanos ar apsūdzēto par naudas sodu 20 minimālo mēneša algu apmērā. Tātad - vīrietis sodīts ar naudas sodu 8600 eiro apmērā, bez mantas konfiskācijas un bez tiesību atņemšanas veikt uzņēmējdarbību.

Savukārt uzņēmumam piemērots piespiedu ietekmēšanas līdzeklis – naudas piedziņa 10 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 4300 eiro.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form