Ar 225 km/h bēgošu 'BMW' šoferi Pierīgā policija notver vien Ventspils pusē
Foto: Valsts policija

Šī gada 11. februārī Valsts policija, veicot satiksmes uzraudzību ar netrafarēto transportlīdzekli "Volkswagen Tiguan", Pierīgā konstatēja kādu "BMW" markas automašīnas vadītāju, kurš vairākkārt pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu un bēga no likumsargiem. Policisti autovadītāju apturēja Ventspils pusē, portālu "Delfi" informēja VP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

11. februāra vakarā uz autoceļa Rīga-Jūrmala-Ventspils VP Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieku uzmanību piesaistīja kāds "BMW" markas transportlīdzeklis, kura vadītājs apsteidza policijas ekipāžu un viņa tālākais braukšanas stils, cenšoties apsteigt citus transportlīdzekļus, bija steidzīgs un teju balansēja uz pārkāpumu robežas. Ņemot vērā braucēja aizdomīgo un nepārliecinošo rīcību uz ceļa, likumsargi automašīnai pievērsa pastiprinātu uzmanību un vēroja tālākās darbības, nolūkā nepieļaut pārkāpumus.

VP norāda, ka automašīnas "BMW" vadītājs uz īsu brīdi piestāja degvielas uzpildes stacijā, pēc kā turpināja ceļu, sākot manāmi pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu. Izbraucot no Spuņciema, "BMW" vadītājs neievēroja arī ceļa apzīmējumu – baltu nepārtrauktu līniju, apdzenot priekšā braucošu transportlīdzekli, un paātrinot braukšanas ātrumu līdz 144 km/h.

Likumsargi pietuvojās transportlīdzeklim, lai to apturētu, bet "BMW" ātrums turpināja pieaugt. Pamanot policijas automašīnas speciālos gaismas signālus, "BMW" vadītājs paātrināja braukšanas ātrumu līdz 225 km/h un uzsāka bēgšanu, kuras laikā veica arī pārgalvīgus manevrus un apdraudēja pretim braucošos satiksmes dalībniekus.

Ņemot vērā bēgošā autovadītāja riskanto un agresīvo braukšanas manieri un rūpēs par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, policisti nodeva informāciju kolēģiem no citiem reģioniem, lūdzot papildu darbinieku piesaisti, vienlaikus turpinot sekot minētajam transportlīdzeklim.

Pie Tukuma apļa "BMW" vadītājs pazuda no likumsargu redzes loka, bet, ņemot vērā, ka bēgošā agresīvā autovadītāja transportlīdzeklis ir reģistrēts Ventspilī, autovadītāja apturēšanai operatīvi tika piesaistīti kolēģi Kurzemes pusē.

Jau pēc neilga laika tika ziņots, ka konkrētais transportlīdzeklis ir apturēts Ventspils pusē pirms Popes. Arī Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, kuri jau sākotnēji bija šo autovadītāju fiksējuši, devās turp, lai sauktu autovadītāju pie administratīvās atbildības par izdarītajiem pārkāpumiem, informē VP.

Pie automašīnas "BMW" stūres bija sēdies kāds 1985. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Viņš sākotnēji noliedza, ka ir bijis pie konkrētās automašīnas stūres Rīgas pusē un apgalvoja, ka tajā ir iesēdies tikai Ugālē, bet pirms tam braucis kāds cits. Taču, kad likumsargi parādīja video ierakstu no degvielas uzpildes stacijas Pierīgā, kur viņš bija sākotnēji apstājies, vīrietis savu versiju par notikušo mainīja.

Policija par izdarītajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem – bēgšanu, ātruma pārsniegšanu Rīgas reģionā un Tukuma novadā, kā arī par agresīvu braukšanu, radot apdraudējumu citiem satiksmes dalībniekiem, – ir uzsākusi vairākus administratīvo pārkāpumu procesus.

Tāpat bēgšanas laikā "BMW" vadītāju fiksēja fotoradars pie Smārdes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.