Arī Munkevica sieva iesniegusi kasācijas sūdzību par vīru notiesājošo spriedumu
Foto: F64

Jūrmalas pilsētas tiesā apelācijas sūdzību par spriedumu, ar kuru par kukuļošanu bijušajam Jūrmalas mēram Raimondam Munkevicam piemērots četru gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju, iesniegusi Munkevica sieva Ivita Munkevica, aģentūrai LETA pastāstīja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ivita Munkevica tiesai norādījusi, ka ir aizskartas viņas tiesības uz spriedumu, bet tajā ir lemts jautājums par mantas konfiskāciju, kas skar arī viņu. Tiesa Munkevicas apelācijas sūdzību ir pieņēmusi. Lieta pagaidām vēl atrodas Jūrmalas pilsētas tiesā, taču tā tiek formēta nodošanai apelācijas instances tiesai.

Plānots, ka Rīgas apgabaltiesai lieta varētu tikt nodota jau pēc svētkiem.

LETA jau ziņoja, ka 23.janvārī Jūrmalas pilsētas tiesa četru gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju piesprieda bijušajam pilsētas mēram Raimondam Munkevicam, bet kādreizējam Jūrmalas ātrās palīdzības valdes loceklim Normundam Pīrantam tika piespriests trīs gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju.

Apelācijas protestu par Jūrmalas tiesas spriedumu iesniegusi prokurore, bet apelācijas sūdzības - apsūdzētā Pīranta aizstāvis Lauris Matisāns, apsūdzētais Munkevics, kā arī viņa aizstāve Alla Ignatjeva.

Jau ziņots, ka Pīrants un Munkevics tika aizturēti 2010.gada 18.maija vakarā kriminālprocesā par 5000 latu kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20.maijā gaidāmajā neuzticības balsojumā. Kukulis esot piedāvāts deputātei Blauai. Divas dienas vēlāk, 20.maijā, abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics - arī gāzts no mēra amata.

2010.gada jūlija sākumā, kamēr Pīrants un Munkevics atradās apcietinājumā un izmantoja savas likumā paredzētās tiesības neliecināt, prokurore Zaļūksne viņiem abiem uzrādīja apsūdzības pēc Krimināllikuma 323.panta 2.daļas - par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Drīz pēc apsūdzību uzrādīšanas krimināllieta tika nodota Jūrmalas pilsētas tiesai, kas saistībā ar paaugstinātu sarežģītību lietas iztiesāšanu uzticēja trim tiesnesēm - Ilzei Freimanei, Gundegai Lapiņai un Solvitai Glaudānei.

Lietas skatīšanu pēc būtības Jūrmalas pilsētas tiesa sāka 2011.gada 25.novembrī, dodot vārdu prokurorei Zaļūksnei apsūdzības nolasīšanai. Pēc tam tiesa aicināja Munkevicu un Pīrantu paust savu attieksmi pret apsūdzību, un viņi abi norādīja, ka prokuratūras inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos savu vainu neatzīst.

Munkevicu tiesa pret 50 000 latu (71 143 eiro) drošības naudu no apcietinājuma atbrīvoja 2010.gada augusta sākumā, bet Pīrants pret 40 000 (56 914 eiro) latu drošības naudu brīvībā tika izlaists 2010.gada septembra vidū.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Raimonds Munkevics Rīgas apgabaltiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form