Astoņu bērnu mātei par vardarbību pret mazgadīgo dēlu – 9 gadu cietumsods
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ceturtdien, 9. aprīlī, Daugavpils tiesa, piedaloties Daugavpils prokuratūras prokurorei, pasludināja spriedumu krimināllietā, kurā apsūdzēta astoņu bērnu māte par smagu un vidēji smagu miesas bojājumu nodarīšanu mazgadīgajam dēlam, cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos pret mazgadīgajiem, ar ko mazgadīgajiem nodarītas fiziskas un psihiskas ciešanas, portāls "Delfi" uzzināja prokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar krimināllietas materiāliem apsūdzētā visas dienas garumā liedza mazgadīgajam dēlam ēdienu un dzērienu, bet, kad ap pulksten 23 mazgadīgais bez atļaujas paņēma ēdienu, sieviete, atrodoties alkohola reibuma stāvoklī, iesita viņam pa ķermeni, rokām un kājām, nodarot fiziskas sāpes, kā arī iesita viņam ar krāsns metāla kruķi pa galvu, nodarot smagus miesas bojājumus – paura kaula lūzumu, kreisā deniņa kaula lūzumu un galvas smadzeņu kontūziju.

Turpinot savas darbības, kas vērstas uz fizisku sāpju nodarīšanu mazgadīgajam dēlam, un kam bija mocīšanas raksturs, sieviete ar abām rokām satvēra viņa labo roku, ar spēku izgrieza to, līdz tīši salauza labā elkoņa kaulu, kā arī izmantojot savu roku un kājas spēku, tīši salauza viņam kreisās kājas lielo lielakaulu.

Vairāk kā nedēļu pēc noziedzīgo darbību veikšanas, nolūkā slēpt mazgadīgajam dēlam nodarītos miesas bojājumus, sieviete ignorēja bērna intereses, nenodrošināja viņa veselības stāvoklim atbilstošu medicīnisko aprūpi, neizsauca medicīnas darbiniekus un nenosūtīja viņu medicīniskās palīdzības saņemšanai, tādā veidā apdraudot viņa dzīvību un veselību, līdz bāriņtiesas darbinieki izņēma bērnu no dzīves vietas un konstatēja viņam nodarītos miesas bojājumus.

Sievietei piespriests brīvības atņemšanas sods uz deviņiem gadiem un probācijas uzraudzība uz trīs gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form