Advokāts Egons Rusanovs trešdien, uzstājoties tiesu debatēs, apstiprināja, ka prokurors Staņislavs Nazarovs pieprasījis kukuli - 100 000 ASV dolāru - par Rusanova aizstāvamās Astrīdas Svipstas atbrīvošanu no apcietinājuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Rusanovs tiesai stāstīja, ka šis priekšlikums izteiks ar kādas personas starpniecību, kura tagad apsūdzēta krimināllietā kopā ar Nazarovu. Kā ziņots, par starpniecību kukuļošanā apsūdzēts Genādijs Špikovs.

Advokāts skaidroja, ka viņš un kolēģi toreiz nav vērsušies policijā, jo sapratuši, ka vainos godīga prokurora apmelošanā. Nolēmuši doties pēc padoma uz Zvērinātu advokātu padomi. Tā ieteikusi tomēr neiesaistīt lietā policiju, jo tādējādi advokāti būtu iesaistīti operatīvajā izmeklēšanas lietā un būtu jāsniedz liecības, kas būtu pretrunā ar advokāta ētiku.

"Taču nereaģēt mēs nevarējām, tādēļ izvēlējāmies taktiku atteikties no jebkādām turpmākām sarunām ar izspiedēju, atteicāmies atmaskot prokuroru, kurš tagad apsūdzēts vairāku noziegumu izdarīšanā," skaidroja Rusanovs.

Advokāts apgalvoja, ka krimināllieta par Privatizācijas aģentūras darbiniecse Ilonas Skadiņas slepkavību, kurā apsūdzēta Astrīda Svipsta, nav pirmā, kura izmeklēta "ar šādām metodēm".

Pēc Rusanova domām, Skadiņas slepkavības izmeklēšanā izdarīti vismaz divi krimināli sodāmi noziegumi, tādēļ visa pirmstiesas izpēte ir apšaubāma. Advokāts lūdza tiesu vai nu nosūtīt lietu papildizmeklēšanai, vai arī viņa aizstāvamo Astrīdu Svipstu pilnībā attaisnot.

Augstākā tiesa (AT) otrdien atsāka izskatīt apelācijas kārtībā Privatizācijas aģentūras darbinieces Ilonas Skadiņas slepkavības lietu. Par Rīgas apgabaltiesas spriedumu apelācijas sūdzības iesnieguši vairāki tiesājamie un viņu aizstāvji.

Apgabaltiesa apsūdzēto Astrīdu Svipstu atzina par vainīgu smagu miesas bojājumu nodarīšanas organizēšanā un uzkūdīšanā, kā arī komerciālajā uzpirkšanā. Tiesa Svipstai piesprieda brīvības atņemšanu uz 12 gadiem, Vjačeslavam Bondarenko - uz 17 gadiem, Igoram Frolovam - uz 13 gadiem, Igoram Čikatam - uz 10 gadiem. Savukārt Valērijam Solovjovam tika piespriests cietumsods uz četriem gadiem nosacīti.

Par slepkavību tika notiesāts tikai Bondarenko, pārējiem nodarījums pārkvalificēts. Saskaņā ar apgabaltiesas spriedumu Frolovs tika atzīts par vainīgu smagu miesas bojājumu nodarīšanas uzkūdīšanā un atbalstīšanā, Čikats - atbalstīšanā. Tiesa uzskatīja, ka vienošanās nav bijusi par Skadiņas slepkavības izdarīšanu, bet gan miesas bojājumu nodarīšanu.

Savukārt attiecībā uz Bondarenko tiesa atzina, ka viņš pārkāpis iepriekš notikušo Svipstas un Frolova vienošanos un nogalinājis Skadiņu. Tā kā slepkavību izdarījis viņš viens, tiesa izslēdza apsūdzību, ka noziegums izdarīts personu grupā.

Tāpat konstatēts, ka nav gūti pārliecinoši pierādījumi, ka Solovjovs būtu zinājis par plānotajiem Skadiņai nodarāmajiem miesas bojājumiem.

Skadiņa tika noslepkavota 2000.gada 17.februārī aptuveni plkst.9 kāda Valguma ielas nama pagalmā Rīgā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form