Pagājušās nedēļas beigās Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki novērsuši VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) informācijas sistēmas drošības incidentu saistībā ar valsts ekonomisko un militāro drošību. Viena persona aizturēta, un tai ar tiesas lēmumu piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aizturētais ir VNĪ Attīstības pārvaldes direktors Vjačeslavs Kostigovs, liecina "Delfi" rīcībā esošā informācija.

VID amatpersonu deklarācija liecina, ka Kostigovs Attīstības pārvaldes direktora amatā stājies 2015. gada 16. novembrī.

Šā gada 4.februārī VP ENAP Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki saņēma informāciju no VNĪ par notikušu drošības incidentu uzņēmuma informācijas sistēmā. Saņemtā informācija liecināja, ka VNĪ, veicot regulāru un sistemātisku kontroli iekšējās informācijas sistēmas apritē esošo dokumentu plūsmām, konstatēja, ka viena no VNĪ amatpersonām, kas bija pieņemta darbā uz pārbaudes laiku, patvaļīgi piekļuvusi automatizētai datu apstrādes sistēmai, kas apstrādā informāciju, kas saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību.

Policijā par notikušo nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess un nepilnas diennakts laikā VP ENAP Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas izmeklētājiem izdevās pārtraukt patvaļīgo piekļuvi, nobloķēt un pilnībā atgūt pretlikumīgi iegūto informāciju, kas saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību.

Diennakts laikā tika veiktas arī vairākas sankcionētas kratīšanas un speciālās izmeklēšanas darbības, kā arī tika aizturēts 1964.gadā dzimušais VNĪ darbinieks, kurš tajā brīdī slēpās kādā dzīvoklī Rīgā.

Turpmākās izmeklēšanas laikā Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki nostiprināja pierādījumus un, ņemot vērā to, ka aizdomās turētā persona slēpās, lūdza tiesu piemērot drošības līdzekli apcietinājumu. Šā gada 7.februārī aizdomās turētais vīrietis apcietināts.

Drošības incidentu un potenciālo apdraudējumu valsts ekonomiskajai un militārajai drošībai izdevās novērst, pateicoties VNĪ savlaicīgai reaģēšanai, kā arī VP ENAP izmeklētāju veiksmīgajai sadarbībai ar elektronisko sakaru komersantiem.

Persona tiek turēta aizdomās pēc diviem Krimināllikuma pantiem - par patvaļīgu piekļūšanu automatizētas datu apstrādes sistēmas resursiem, kura saistīta ar valsts ekonomisko un militāro, drošību, kā arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Krimināllikumā par šādiem noziegumiem paredzētais maksimālais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Deklarācijā Kostigovs norādījis, ka viņš ir valdes loceklis fondam “Ģimene”, kā arī valdes loceklis uzņēmumam SIA “Eco House Development”. Tāpat aizturētajai amatpersonai pieder kapitāldaļas vairākos ārzemēs reģistrētos uzņēmumos: Kotdivuārā reģistrētajā uzņēmumā “Vyacheslavs Kostigovsnreal Estate Incorporation” viņam pieder 55 kapitāldaļas ar kopējo vērtību 4 285 000 ASV dolāri, Gruzijas pilsētā Tibilisi reģistrētā uzņēmumā “Shoping centers services” viņam pieder 50 kapitāla daļas 50 Gruzijas laru vērtībā. Vēl seši miljoni kapitāldaļu Kostigovam pieder Nigērijā reģistrētā uzņēmumā “Vyacheslavs Kostigovs Ltd”. To vērtība ir seši miljoni Nigērijas nairu, bet vēl 100 kaiptāldaļu 6321 eiro vērtībā Kostigovam pieder SIA “Eso House Development”, kas reģistrēts Babītes novadā.

Amatpersonas deklarācija liecina, ka Kostigovam nav skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumu, kas pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas, bet ir 283 268 ASV dolāru un 798 444 eiro lielas parādsaistības. Viņš ir izsniedzis aizdevumus 1100 latu, 105 000 eiro un 1 148 552,65 eiro lielus aizdevumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form