'Baltijas mediju alianses' lietā aizturēts uzņēmuma juridiskās daļas vadītājs
Foto: LETA

Valsts drošības dienesta (VDD) izmeklētajā kriminālprocesā par starptautisko sankciju pārkāpšanu šonedēļ aizturēts un vēlāk atbrīvots arī SIA "Baltijas mediju alianse" juridiskās daļas vadītājs Sergejs Kārītis, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "de facto".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņam lietā esot noteikts aizdomās turētā statuss.

Jau ziņots, ka kopumā šajā lietā aizdomās turētā statuss noteikts divām personām, no kurām otra ir "Baltijas mediju alianses" 50% kapitāla daļu īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Oļegs Solodovs. Vēl vairākām personām noteikts procesuālais statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Minēto kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 84. panta 3. daļas – par Eiropas Savienības (ES) noteikto sankciju pārkāpšanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, – VDD sācis 2019. gada 19. decembrī, bet šonedēļ tajā veiktas vairākas kratīšanas Rīgā un Tallinā, iegūstot lielu skaitu dokumentu un datu nesēju.

"Izmeklēšanā iegūtā informācija rada pamatu aizdomām, ka personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās nodrošinājusi piekļuvi finanšu un saimnieciskajiem resursiem lielos apmēros personai, pret kuru vērstas ES sankcijas par darbībām, ar ko tiek grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība," bija teikts VDD izplatītajā paziņojumā.

LTV raidījuma "de facto" vēstīja, ka kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā ar VDD sadarbojusies Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), kura pērnajā novembrī aizliedza "Pirmā Baltijas kanāla" īpašniekam "Baltijas mediju alianse" pārraidīt deviņus Krievijas kanālus, jo to patiesais labuma guvējs esot Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņa, ES sankciju sarakstā nu jau gandrīz sešus gadus iekļautais miljardieris Jurijs Kovaļčuks.

Arī VDD sāktā lieta esot saistīta ar darījumiem, kuros ar finanšu resursiem nodrošināts Kovaļčuks.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš raidījumam skaidroja, ka pirms aizliegt ar Kovaļčuku saistīto kanālu pārraidīšanu saikne bija juridiski jāpamato. "Pierādījumus mēs ieguvām tajā brīdī, kad mēs pieņēmām šo lēmumu, jo jāsaprot, ka iegūt un nostiprināt šos pierādījumus tā, lai tiktu uzvarēta arī tiesa, tas ir sarežģīts proces."

Noprotams, ka ar pierādījumiem palīdzējis VDD, kurš mēnesi vēlāk sācis kriminālprocesu par ES sankciju pārkāpšanu no "Baltijas mediju alianses" puses, vēstīja "de facto".

SIA "Baltijas mediju alianse" ietilpst televīzija "Pirmais Baltijas kanāls", reklāmas aģentūras "Pirmais Baltijas muzikālais kanāls" un "Baltijas mediju reklāma", reklāmas un mediju aģentūra "Ren TV Baltic", televīzijas kanālu izplatītājs "Tem LV" un izdevniecības nams "Print Media", kā arī laikraksti "MK Latvija" un "MK Estoņija" un to interneta versijas.

Kopumā "Baltijas mediju aliansē" ietilpst 25 televīzijas kanāli Baltijā. Uzņēmums producē vietējās televīzijas ziņas Latvijā un Igaunijā.

Pēc "Firmas.lv" datiem, Latvijas valstspiederīgajam Solodovam pieder 50% uzņēmuma kapitāla daļu, bet otri 50% pieder Krievijas valstspiederīgajam Aleksejam Pļasunovam.

Solodovs ir "Baltijas mediju alianses" valdes priekšsēdētājs kopš tā dibināšanas 2007. gadā. Kopā ar viņu valdē darbojas arī Pļasunovs, liecina "Firmas.lv" dati.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltijas mediju alianse Valsts drošības dienests NEPLP
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form