Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā policija sākusi 5000 administratīvos procesus
Foto: Shutterstock

Laikā no 2021. gada 11. oktobra, kad Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija Covid-19 izplatības ierobežošanai, līdz šim Valsts policija (VP) veikusi epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanas kontroli un par dažādiem pārkāpumiem kopumā uzsākusi teju 5000 administratīvā pārkāpuma procesus, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VP norāda, ka tai nākas konstatēt, ka daļa sabiedrības tomēr neievēro noteiktās prasības, taču uzsver, ka joprojām likumsargi katru pārkāpumu vērtē – policijas mērķis aizvien nav sodīt, bet gan skaidro noteiktos ierobežojumus un novērst pārkāpumu atkārtošanos. Kopumā ārkārtējās situācijas laikā likumsargi ir devuši aptuveni 14 000 preventīvus norādījumus.

Policijā atzīmē, ka likumsargi ikdienā veic epidemioloģisko drošības pasākumu kontroli sabiedriskajā transportā, ēdināšanas, skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietās, tūrismu mītnēs, tirdzniecības vietās un citās sabiedriskās vietās.

No ārkārtējās situācijas sākuma likumsargi kopumā pārbaudījuši 2243 skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietās, kur kopumā uzsākts 21 administratīvā pārkāpuma process un dotas 80 preventīvas norādes.

Tāpat ikdienā tiek uzraudzīts visa veida sabiedriskais transports, vai tajā tiek ievērotas noteiktās drošības prasības, īpaši pareiza sejas masku lietošana.

Konkrētajā laika posmā likumsargi pārbaudījuši 14 791 sabiedriskā transporta reisus, kur 454 gadījumos tika uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi, bet vairums gadījumu dotas preventīvas norādes – 3496 reizes.

Tāpat VP veic pārbaudes arī tirdzniecības vietās, ārkārtējās situācijas laikā veiktas aptuveni 30 000 pārbaudes, kurās kopumā uzsākti 709 administratīvie pārkāpuma procesi un doti 4039 preventīvi norādījumi. Tāpat deviņos gadījumos pieņemts lēmums par tirdzniecības vietu slēgšanu.

Tāpat tiek veiktas pārbaudes arī ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietās, kopumā 4741 ēdināšanas vieta, 68 gadījumos tika uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi, bet 199 gadījumos doti preventīvi norādījumi.

VP aicina ikvienu – gan iedzīvotājus, gan pakalpojumu sniedzējus, būt atbildīgiem un pārrunāt drošības pasākumu ievērošanu arī ar saviem tuviniekiem.

Kā ziņots, Latvijā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 28. februārim.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.