Covid-19 ierobežojumus varēs kontrolēt arī pašvaldības, PVD un VUGD
Foto: LETA

Ārkārtējās situācijas laikā Covid-19 ierobežojumus varēs kontrolēt ne tikai policija un veselības resors, bet vēl vairākas iestādes, tostarp Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valdības piektdien pieņemtais lēmums paredz, ka administratīvā pārkāpuma procesu par likumā "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" minētajiem pārkāpumiem veic arī pašvaldības administratīvā inspekcija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, PVD, VI, Valsts darba inspekcija, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts robežsardze un VUGD.

Jau vēstīts, ka divas no minētajām iestādēm – VI un Valsts robežsardze jau līdz šim tikušas iesaistītas Covid-19 ierobežojumu kontrolē. Kā galvenā ierobežojumu kontrolētāja jau kopš pandēmijas sākuma ir Valsts policija (VP) sadarbībā ar pašvaldības policiju.

VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis pirmdien skaidroja, ka turpmāk visas valdības lēmumā minētās iestādes, dodoties standarta pārbaudēs, pie viena arī vērtēs noteikto ierobežojumu un drošības prasību ievērošanu. Tādējādi iestādes vienlaikus pārbaudīs, piemēram, to, vai pakalpojumu sniedzēji klientiem pārbauda sertifikātus, vai novērš drūzmēšanos un vai lieto sejas aizsargmaskas.

"Valdības lēmums paredz, ka šīm iestādēm ir piešķirtas tiesības sākt administratīvos procesus par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumiem. Protams, ka šīs iestādes atbilstoši savai kompetencei veic savas ikdienas pārbaudes, taču līdztekus viņas drīkstēs konstatēt arī epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumus," paskaidroja Zellis.

Lai arī iepriekš Covid-19 ierobežojumu kontrolē bija iesaistīti Nacionālie bruņotie spēki, tostarp Zemessardze, šobrīd VP armijas palīdzību neplāno lūgt. "Skatīsimies kā situācija nākotnē, taču nepieciešamības gadījumā varam lemt par Zemessardzes iesaisti," piebilda Zellis.

Zellis arī informēja, ka pēkšņas pārbaudes policija atbilstoši resursiem veiks regulāri gan sabiedriskajā transportā, gan tirdzniecības vietās, gan citviet. "Kopumā kontrole tiks veikta ar daudz lielāku intensitāti nekā līdz šim. Arī aizvadītajā nedēļā veiktās pārbaudes liecina, ka sabiedrībai nav līdz galam izpratnes, ka šie ierobežojumi jāievēro," paskaidroja Zellis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Valsts robežsardze Nacionālie bruņotie spēki Pārtikas un veterinārais dienests Patērētāju tiesību aizsardzības centrs Zemessardze Valsts ieņēmumu dienests Valsts policija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests VUGD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form