Daugavpils rajonā Demenes pagasta Šakališķos jau ceturto dienu turpina degt bīstamo atkritumu izgāztuve 400 kvadrātmetru platībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Daugavpils Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Raimonds Margevičs informēja, ka ugunsgrēks ir lokalizēts, bet, lai novērstu intensīvu degšanu, gruzdošā bīstamo atkritumu kaudze regulāri tiek aplieta ar ūdeni.

Lai pilnībā nodzēstu ugunsgrēku, būtu vajadzīgs buldozers, kurš izstumdītu degošos atkritumus un ļautu ugunsdzēsējiem tos nodzēst, pretējā gadījumā atkritumu kaudze var gruzdēt aptuveni divas nedēļas. Kā iespējamo ugunsgrēka iemeslu ugunsdzēsēji min neuzmanīgu rīcību ar atklātu uguni.

SIA "Bīstamo atkritumu serviss" (BAS) vadība uzskata, ka atkritumi esot aizdedzināti ļaunprātīgi. Pagaidām neidentificētas personas 19.maija naktī lietus laikā, sabojājot žogu, esot iekļuvušas uzņēmuma teritorijā un aizdedzinājušas iepakotos nosūtīšanai uz pārstrādi Olainē un Kiņevā sagatavotos atkritumus. Atkritumi aizdedzināti nevis no malas, bet gan vidū.

Latgales Reģionālās vides pārvaldes priekšnieks Pāvels Kacars norādīja, ka ugunsgrēka dēļ videi nodarītais kaitējums ir neliels. Gruzdošās eļļainās lupatas un zāģskaidas atmosfēru piesārņojot nebūtiski. Intensīvi dzēst degošos atkritumus ar ūdeni neesot ieteicams, jo tā naftas produkti, kurus satur atkritumi, ar ūdeni varētu nokļūt augsnē un gruntsūdeņos, kā arī piesārņot vidi izgāztuves rajonā.

Bīstamo atkritumu izgāztuve Daugavpils rajonā pēdējo divu gadu laikā deg jau trešo reizi. Pērn pēc izgāztuves atkārtotas aizdegšanās uzņēmumam noteikts pienākums ierobežot nepiederošu personu piekļūšanu atkritumu kaudzēm. Teritorija tika iežogota, tomēr arī tas nav līdzējis un atkritumi izgāztuvē turpina degt.

Iedzīvotāji uzskatot, ka atkritumus dedzinot apsaimniekotāji, lai nevajadzētu tērēt līdzekļus utilizācijai. Izgāztuves saimnieki uzskatot, ka atkritumi tiekot aizdedzināti ļaunprātīgi, lai traucētu viņu biznesu. Policijai ugunsgrēku izraisītājus pagaidām nav izdevies noskaidrot.

Domstarpības BAS ir arī ar vietējo pašvaldību.

Jau ziņots, ka BAS vērsies Administratīvajā rajona tiesā ar prasības pieteikumu, kurā lūdz atcelt Demenes pagasta padomes administratīvo aktu, ar kuru tā nav ļāvusi uzņēmumam veidot pagasta administratīvajā teritorijā bīstamo atkritumu glabātavu.

Šādi uzņēmuma vadība rīkojusies, jo uzskata, ka Latgalei vajadzīga sava vieta, kur varētu utilizēt bīstamos atkritumus. Glabātavas izveidi teritorijā pieļauj Demenes pagasta teritoriālais plāns, un pret minētā objekta būvniecību neiebilst arī Ietekmes uz vidi novērtēšanas birojs.

Demenes pagasta padomes vadība uzskata, ka bīstamo atkritumu glabātavas izveide pagasta administratīvajā teritorijā nav vēlama, jo pret šādu rīcību iebilstot iedzīvotāji, kas uzskatot, ka pagastā jau tā esot pārāk daudz izgāztuvju.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form