Apbruņojušies ar biezām grāmatām, žurnāliem un citu lasāmvielu, otrdien Rīgas apgabaltiesas zāli kārtējo reizi piepildīja 20 tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētie. Otrdien tiesa uzklausīja divas liecinieces. Pēc iepriekš sastādīta liecinieku saraksta otrdien uz tiesas sēdi bija jāierodas uzņēmuma „Interbaltija Invest” grāmatvedēm Gaļinai Hohlovai un Vijai Loginai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrdien tiesa uzklausīja uzņēmuma „Interbaltija Invest” grāmatvedes Hohlovas liecības. Tiesa, sieviete uz lielāko daļu prokurora jautājumu neatbildēja, norādot, ka šādi jautājumi nav ietilpuši viņas pienākumos. No 1998.gada līdz 2001.gadam strādājot uzņēmumā, Hohlova pildīja galvenās grāmatvedes amatu, dažreiz izpalīdzot uzņēmuma lielākajiem akcionāriem Vilim Krištopānam un Anatolijam Blikam nomaksāt personiskos rēķinus, piemēram, par elektrību, aviobiļetēm un zemes nodokli.

Lai gan lieciniece uzņēmumā strādāja kopā ar apsūdzēto Gintu Bandēnu, viņa nemācēja izstāstīt, kādus pienākumus Bandēns pildīja un kā uzdevumā, kā arī neliecināja uzņēmuma par darījumiem ar ārvalstīs reģistrētām kompānijām, norādot, ka par tādiem darījumiem neko nezina.

Portāls "Delfi" jau rakstīja, ka tiesai krimināllietu, kurā materiāli apkopoti 59 sējumos, nodeva 2007. gadā.

Digitālās televīzijas lieta ir saistīta ar Digitālā Latvijas radio un televīzijas centra (DLRTC) un "Kempmayer" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un uz Latviju nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonos latu.

Saistībā ar minētā projekta izpildes gaitu apsūdzības šajā lietā uzrādītas pēc Krimināllikuma (KL) 317. panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, pēc KL 319. panta par valsts amatpersonas bezdarbību, pēc KL 177. panta par krāpšanu un pēc KL 195. panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Pēc KL 177. panta 3. daļas par krāpšanu lielā apjomā apsūdzēts bijušā premjera un Tautas partijas (TP) dibinātāja Andra Šķēles firmas SIA "Uzņēmumu vadība un konsultācijas" finanšu konsultants Harijs Krongorns.

DLRTC ģenerāldirektors Guntars Spunde apsūdzēts pēc KL 177. panta 3. daļas un 15. panta 4. daļas par mēģinājumu personu grupā veikt krāpšanu lielā apjomā un pēc KL 318. panta 2. daļas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pauders apsūdzēts pēc KL 177. panta 3. daļas, 20. panta 4. daļas un 15. panta 4. daļas par lielas krāpšanas mēģinājuma atbalstīšanu un pēc KL 318. panta 2. daļas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Divi bijušie DLRTC valdes locekļi Jānis Plūme un Alfrēds Janevics apsūdzēti pēc KL 319. panta 1. daļas par valsts amatpersonas bezdarbību.

Bijušie LVRTC valsts pilnvarnieki Ināra Rudaka, Ojārs Rubenis, Didzis Jonovs un Andrians Ļublins apsūdzēti pēc KL 319. panta 2. daļas par valsts amatpersonas bezdarbību, kas radījusi zaudējumus valsts uzņēmumiem.

SIA "VP Partneri" direktoram, bijušajam apsardzes uzņēmuma "Falck apsargs" valdes priekšsēdētājam Valdim Purvinskim apsūdzība uzrādīta pēc KL 177. panta 3. daļas un 20. panta 4. daļas par lielas krāpšanas atbalstīšanu un pēc KL 196. panta 2. daļas par uzņēmuma atbildīga darbinieka pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Bijušie "Kempmayer" valdes locekļi Jānis Svārpstons, Juris Ulmanis, Jānis Zips un Andrejs Zabeckis apsūdzēti pēc KL 177. panta 3.daļas par krāpšanu lielā apjomā, pēc KL 195. panta 2. daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apjomā un pēc KL 196. panta 2. daļas par uzņēmuma atbildīga darbinieka pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Advokāts Jānis Loze un uzņēmējs Uldis Kokins apsūdzēti pēc KL 177. panta 3. daļas par krāpšanu lielā apjomā un KL 195. panta 2. daļas par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apjomā, bet advokātam Mārtiņam Kvēpam apsūdzība izvirzīta pēc KL 177. panta 3. daļas par krāpšanu lielā apjomā.

Latvijas Neatkarīgās televīzijas valdes priekšsēdētājam Andrejam Ēķim un ar politiķi Vili Krištopanu saistītās kompānijas "Interbaltija AG" padomes priekšsēdētājam Gintam Bandēnam apsūdzība uzrādīta pēc KL 20. panta 2. daļas un 177. panta 3. daļas - par krāpšanu personu grupā lielā apmērā un šī noziedzīgā nodarījuma organizēšanu.

Savukārt ekspremjera Šķēles kādreizējais biroja vadītājs Jurģis Liepnieks apsūdzēts pēc KL 20. panta 2. daļas un 177 .panta 3. daļas - par līdzdalību krāpšanas lielā apmērā organizēšanā, kā arī pēc KL 195. panta 2. daļas - par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form