Divas personas tiesās par teju miljona eiro piesavināšanos, internetā pārdodot telefonus
Foto: PantherMedia/Scanpix

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas divas personas par gandrīz viena miljona eiro piesavināšanos, internetā tirgojot mobilos telefonus. Pēc tam personas noziedzīgi iegūtos naudas līdzekļus legalizējušas, portālam "Delfi" pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar apsūdzībā minēto abas personas, no kurām vīrietis bija uzņēmuma vienīgais valdes loceklis, laika periodā no 2016. gada jūlija līdz 2016. gada septembrim, reģistrēja uzņēmumu interneta platformās "IPT" un "GSM Exchange", kurās piedāvāja iegādāties mobilos telefonus un veica darījumus ar Itālijā, Nīderlandē, Beļģijā un citās valstīs reģistrētiem uzņēmumiem.

Lai sazinātos ar uzņēmuma piedāvājumā ieinteresētajiem klientiem apsūdzētā persona izmantoja lietojumprogrammu "Skype", kā arī sazinājās telefoniski un ar e-pastu starpniecību.

Apsūdzētie par saņemto priekšapmaksu preces nepiegādāja vai piegādāja tikai daļēji. Tādā veidā apsūdzētie piesavinājās dažādas summas robežās no 15 000 eiro līdz pat 189 308 eiro. Kopsummā dažādiem uzņēmumiem tika nodarīti materiālie zaudējumi gandrīz 1 000 000 eiro apmērā.

Bez tam apsūdzētās personas, apzinoties, ka finanšu līdzekļi, kas atradās uzņēmuma kontā, ir noziedzīgi iegūti, nolūkā slēpt to izcelsmi, mainīja finanšu līdzekļu 521 322 eiro apmērā piederību, pārskaitot tos dažādiem ārvalstu uzņēmumiem, kā arī mēģināja mainīt finanšu līdzekļu 368 687 eiro apmērā piederību.

Ar šādām savām noziedzīgām darbībām apsūdzētie izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 179. panta trešajā daļā un Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā.

Lieta nodota Rīgas rajona tiesai.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģenerālprokuratūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form