Foto: F64
Par kontrabandu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu tiesa diviem Valsts robežsargiem un viena privātpersonai piemēroja reālu brīvības atņemšanu, portālu “Delfi” informēja prokuratūrā.

Šī gada 8. septembrī Latgales apgabaltiesa pasludināja saīsināto spriedumu, apmierinot Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora apelācijas protestu, kas bija iesniegts par Rēzeknes tiesas spriedumu, ar kuru par 2011. gada 14. februārī veiktu kontrabandu lielā apmērā – 303 800 cigaretes un organizētā grupā, kurā ietilpa divas tobrīd Valsts robežsardzes amatpersonas un viena privātpersona, visiem apsūdzētajiem tika piespriesti nosacīti brīvības atņemšanas sodi, bet par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas attaisnotas.

Latgales apgabaltiesa par Krimināllikuma 190. panta ceturtajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu nolēma vienu bijušo Valsts robežsardzes amatpersonu sodīt ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu sešiem mēnešiem un policijas kontroli uz vienu gadu, otru bijušo Valsts robežsardzes amatpersonu sodīt ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu četriem mēnešiem un policijas kontroli uz vienu gadu, bet privātpersonu – ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Viena no kontrabandas izdarīšanā iesaistītajām bijušajām Valsts robežsardzes amatpersonām tika atzīta par vainīgu arī Krimināllikuma 318. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīta ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu diviem mēnešiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus Valsts robežsardzē uz trim gadiem. Galīgais sods pēc noziedzīgu nodarījumu kopības viņai tika noteikts – brīvības atņemšana uz vienu gadu sešiem mēnešiem un policijas kontrole uz vienu gadu, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus Valsts robežsardzē uz trim gadiem.

Turklāt bijusī Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersona tika atzīta par vainīgu Krimināllikuma 319. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīta ar naudas sodu astoņu minimālo mēnešalgu jeb 4000 eiro apmērā.

Prokuratūra vērš sabiedrības uzmanību, ka arī turpmāk darīs visu iespējamo, lai veicinātu taisnīga soda neizbēgamības principa darbību, neskatoties uz ilgstošo tiesvedību, kā arī nepieļaus nesamērīgi maiga soda piemērošanu valsts amatpersonām, kas iesaistās vai atbalsta noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!