Domnieku autostāvvietu atļaujas lieta: Pūce, Bačkurs, Balševics KNAB sodus samaksājuši
Foto: LETA

Par pretlikumīgu "Rīgas satiksmes" maksas stāvvietu izmantošanu visas trīs par administratīvi sodītās amatpersonas – bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, bijušais Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics un bijušais Rīgas domes deputāts Andris Bačkurs samaksājušas piemērotos sodus, portālu "Delfi" informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

KNAB konstatēja, ka trīs amatpersonas nav ievērojušas likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.

Pārbaudes laikā KNAB secināja, ka Rīgas domes amatpersonas Balševics un Bačkurs nodeva trešajai personai, tas ir, Pūcem, bezatlīdzības izmantošanai Rīgas domei piederošu mantu – SIA "Rīgas satiksme" maksas autostāvvietu mēneša abonementu.

Tādējādi Rīgas domes amatpersonas rīkojās neatbilstoši ar pašvaldībai piederošu mantu un savā darbībā neievēroja noteiktos ierobežojumus valsts amatpersonām. Savukārt Pūce, pieņemot dāvanu – izmantojot Rīgas domei piederošo maksas autostāvvietu mēneša abonementu – prettiesiski guva sev labumu un pārkāpa valsts amatpersonai noteiktos dāvanu pieņemšanas ierobežojumus.

KNAB visas trīs amatpersonas sauca pie administratīvās atbildības, piemērojot Pūcem 400 eiro, Balševicam – 350 eiro un Bačkuram – 200 eiro naudas sodu.

Visas amatpersonas tām piemērotos naudas sodus iemaksājušas valsts budžetā.

Papildus piemērotajam naudas sodam Pūce labprātīgi atlīdzināja valstij radīto kaitējumu, proti, mantisko labumu, ko guva, pārkāpjot noteiktos ierobežojumus, 2000 eiro apmērā, veicot iemaksu valsts budžetā.

KNAB norāda, ka labprātīga kaitējuma atlīdzināšana kā atbildību mīkstinošs apstāklis tiek ņemts vērā, nosakot sodu.

KNAB skaidro, lai uzsāktu kriminālprocesu jābūt noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm. Atbildība par Krimināllikumā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ar kuru radīts būtisks kaitējums, iestājas, ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā nodarīts mantisks zaudējums, kas pārsniedz piecu minimālo mēnešalgu kopsummu.

Ievērojot, ka konkrētajā gadījumā netika konstatēts būtisks kaitējums, amatpersonu darbības vērtētas administratīvā pārkāpuma procesā.

Jau ziņots, ka Pūce novembrī paziņoja par atkāpšanos no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata pēc tam, kad publiski sameloja, ka nav izmantojis vai nopietni lūdzis partijas biedriem sarūpēt viņam Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi.

Pūces bijušais partijas biedrs Māris Mičerevskis pērn novembrī publiski paziņoja, ka Pūce viņam prasījis sagādāt Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi, taču Pūce sākumā taisnojās, ka tas esot bijis tikai joks. Nākamajā dienā Pūce tomēr atzina, ka tas nav bijis joks, un ka viņš ir samelojis un tādā veidā pieļāvis kļūdu, par kuru viņam tagad kauns.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Juris Pūce KNAB Korupcija Rīgas dome Rīgas satiksme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form