DP nesāks kriminālprocesu par Elksniņa rīcībā nonākušo Čepānes un Levita saraksti
Foto: LETA

Drošības policija (DP) nesāks kriminālprocesu par Saeimas deputāta Andreja Elksniņa (SC) rīcībā nonākušo Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājas Ilmas Čepānes (V) un Valsts prezidenta konstitucionālās komisijas vadītāja Egila Levita saraksti.

Jau ziņots, ka Čepāne bija vērsusies Drošības policijā par deputāta Elksniņa izteikumiem, jo saskata tajos ne tikai vēršanos pret viņu kā valsts amatpersonu, bet arī savu pamattiesību aizskaršanu.

Viņa skaidroja, ka Elksniņš Juridiskās komisijas sēdē ir paziņojis, ka viņa rīcībā ir sarakste starp Čepāni un Valsts prezidenta Konstitucionālās komisijas vadītāju Egilu Levitu par Satversmes preambulas projekta veidošanu. Elksniņš arī paudis, ka varot šo saraksti uzrādīt.

Čepāne norādījusi, ka svešu vēstuļu lasīšana vērtējama kā morāli nepieņemama rīcība, un informēja DP par iespējamu noziedzīgu nodarījumu pēc Krimināllikuma panta par korespondences, pa telekomunikāciju tīkliem pārraidāmās informācijas un citas informācijas noslēpumu pārkāpšanu.

Drošības policijā noskaidroja, ka pārbaude ir pabeigta un ir pieņemts lēmums nesākt kriminālprocesu, jo pārbaudes gaitā netika konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums.

Pēc Saeimas Juridiskās komisijas 4.septembra sēdes, kurā Elksniņš norādīja, ka slepenais veids, kādā ir tapuši grozījumi Satversmei, tās preambulai, ir zināms un mēģinājums pasniegt preambulas jauno redakciju kā viena cilvēka iniciatīvu ir klaji meli, viņš tika izsaukts uz pratināšanu Drošības policijā, iepriekš informēja apvienībā "Saskaņas centrs" (SC).

Izsaukums ir saistīts ar Čepānes iesniegumu šajā drošības iestādē. Tas tika iesniegts dienu pēc Saeimas komisijas sēdes, 5.septembrī, un jau nākamajā dienā policijas pārstāvji aicināja deputātu uz sarunu.

4.septembra Saeimas Juridiskās komisijas sēdē tika aktualizēts jautājums par grozījumiem Satversmē, tās preambulā. Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja mēģināja vairāku sabiedrībā pazīstamu politiķu un viņiem tuvu stāvošo cilvēku sagatavotos preambulas grozījumus, kas vasaras laikā tapuši slepenās sanāksmēs, pasniegt kā Levita personīgo iniciatīvu, pauž SC.

Elksniņš iepriekš aicināja koalīcijas pārstāvjus būt godīgiem un norādīt, ka pie preambulas projekta ir strādājuši "Vienotības", Reformu partijas, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji bez apvienības "Saskaņas centrs" (SC) pieaicināšanas.

Tags

Valsts drošības dienests Ilma Čepāne Reformu partija Saeima Satversme Zaļo un zemnieku savienība Vienotība

Comment Form