Eiropas tiesībsargājošo iestāžu meklētāko sieviešu noziedznieču vidū ir arī Angeļina Sacjuka no Latvijas. Viņa tiek meklēta par slepkavību un smagu miesas bojājumu nodarīšanu, liecina Valsts policijas sniegtā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) arī šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados, izveidojis kampaņu ar mērķi vērst sabiedrības uzmanību starptautiski meklētiem noziedzniekiem, tādējādi sekmējot viņu atrašanu un aizturēšanu.

Šoreiz kampaņā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta Eiropā meklētākajām sievietēm noziedzniecēm.

Abu dzimumu noziedznieki šajā kampaņā tiek meklēti par tādiem smagiem noziegumiem kā slepkavības, narkotiku tirdzniecība, krāpšana, zādzības, cilvēku tirdzniecība. Lai sauktu pie atbildības personas, kuras šos noziegumus izdarījušas, Eiropas Policijas birojs jeb Eiropols un arī Valsts policija aicina iedzīvotājus apskatīt Eiropas meklētāko noziedznieku attēlus un sniegt par viņiem informāciju.

Šogad kampaņā pastiprināti tiek pievērsta uzmanība personām no 22 Eiropas dalībvalstīm, kuras izdarījušas noziegumu. Interneta vietnē ir iespējams iepazīties ar Eiropas meklētākajiem noziedzniekiem, kuri ir paslēpti aiz maskas. Lai noskaidrotu, kas aiz tās slēpjas – vīrietis vai sieviete –, vispirms jāizlasa par konkrētās personas izdarīto noziegumu.

Viens no kampaņas mērķiem ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, ka ne tikai vīrieši izdara noziegumus, bet arī sievietes, kuras ir ne mazāk bīstamas. Pieredze rāda, ka jo lielāka sabiedrības daļa šos noziedzniekus redzēs un atpazīs, jo lielāka iespējamība viņus atrast un aizturēt, skaidro policijā.

Viena no Eiropas meklētākajām sievietēm noziedzniecēm ir arī 1999. gadā dzimusī Angeļina Sacjuka no Latvijas, kura tiek meklēta par smagu miesas bojājumu nodarīšanu personu grupā, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. 2014. gadā Sacjuka kopā ar līdzdalībnieci konflikta laikā uzbruka cietušajai sievietei, nogrūda viņu zemē un pēc tam vairākas reizes sita, salaužot lielāko daļu ribu un nāvējoši bojājot dzīvībai svarīgus orgānus, kā rezultātā upurim iestājās nāve. Pēc uzbrukuma Sacjuka kopā ar savu līdzdalībnieci upura ķermeni apklāja ar lapām un pameta notikuma vietu.

Tāpat interneta vietnē var apskatīt katras dalībvalsts meklētākos noziedzniekus, par kuriem ir saņemts Eiropas apcietināšanas orderis. Sarakstā ir iekļauta ne tikai Sacjuka, bet arī divas citas meklēšanā esošas personas no Latvijas – Gatis Zvingulis un Leonīds Lasmanis.

Zvingulis tiek meklēts par slepkavību, vairākas reizes sadurot upuri ar nazi, savukārt Lasmanis bija viens no apsūdzētajiem tā dēvētās Jūrmalgeitas kukuļošanas krimināllietā. Valsts policijā norāda, ka Lasmanis, būdams valsts amatpersona un kandidāts pašvaldību vēlēšanās, izdarījis noziegumu, kas saistīts ar kukuļošanu 20 000 eiro vērtībā. Kukulis bijis paredzēts citai valsts amatpersonai.

Likumsargi skaidro, ka šāda veida plaša mēroga kampaņas pēdējo trīs gadu laikā ir bijušas ļoti veiksmīgas – kopumā aizturēti un apcietināti 69 noziedznieki, kas atrodami iepriekšminētajā interneta vietnē. 21 gadījumā ļoti palīdzējusi iedzīvotāju sniegtā informācija.

ENFAST ir organizācija, kuras mērķis ir apvienot Eiropas Savienības dalībvalstu policijas dienestus, kas veic personu meklēšanu nacionālajā un starptautiskajā līmenī. Izveidojot ciešu sadarbību ar līdzīgu dienestu darbiniekiem, ir iespēja labāk izprast katras konkrētās valsts likumdošanas nianses un attiecīgo dienestu darba metodes, tādējādi veicinot meklēšanas pasākumu rūpīgāku plānošanu meklējamo personu atrašanās vietas noskaidrošanai.

Valsts policija aicina ikvienu, kura rīcībā ir jebkāda informācija par Sacjukas, Zvinguļa un Lasmaņa atrašanās vietu vai cita viņu meklēšanai nozīmīga informācija, zvanīt pa tālruņa numuriem 67829535 vai 110. Tāpat atgādinām, ka informāciju var sniegt arī anonīmi interneta vietnē.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam