Filai-Roķei piemērots personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss
Foto: LETA

Iekšējās drošības biroja (IDB) izmeklētajā kriminālprocesā arī otrai Valsts policijas (VP) priekšnieka vietniecei Renātei Filai-Roķei piemērots personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Fila-Roķe teica, ka IDB paustās aizdomas ir negaidītas un raisījušas lielu apmulsumu.

"Uzskatu, ka, darbojoties iepirkuma komisijā kā tās vadītāja, neesmu pieļāvusi bezdarbību un vienmēr esmu rīkojusies tā, lai tiktu izdarīts maksimāli labākais darbs," norādīja amatpersona.

Savukārt VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins teica, ka patlaban nav pamata atstādināt no amata pienākumiem Filu-Roķi un otru IDB izmeklētajā kriminālprocesā iesaistīto amatpersonu - VP priekšnieku Normundu Krapsi.

Grišins vērsa uzmanību, ka formastērpu iepirkums ir diezgan sarežģīts, taču pērn veiktais neatkarīgais audits liecināja, ka iepirkums organizēts tiesiski un likumīgi. Arī iekšlietu nozares amatpersonas, kas piedalās iepirkuma saņemšanas procesā, apgalvo, ka saņemtā produkcija atbilst paraugam un marķējumam.

No plašākiem secinājumiem Grišins atturas, taču VP turpinot rūpīgi sekot līdzi IDB veiktajai izmeklēšanai. Tāpat VP vērtēs, vai turpmāk abām amatpersonām nepieciešams piedalīties iepirkumā par apavu piegādi policistiem.

Jau ziņots, ka IDB sācis kriminālprocesu par iespējamu krāpšanos VP izsludinātajos formastērpu iepirkumos, un šajā lietā iesaistīti VP priekšnieka vietnieki - Normunds Krapsis un Renāte Fila-Roķe.

IDB paziņojis, ka sācis kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu divos VP izsludinātajos iepirkumos, kas saistīti ar VP formastērpu un reprezentācijas un parādes formas tērpu iegādi.

Šajā kriminālprocesā tiek izvērtēta VP amatpersonu iespējama bezdarbība, kā arī iesaistīto uzņēmēju veiktās iespējamās krāpnieciskās darbības, un IDB ir veicis kriminālprocesuālās darbības VP, kā arī vairākos citos uzņēmumos.

Kriminālprocesā par iespējamu krāpšanu VP izsludinātajos iepirkumos ir vairākas personas, kurām ir tiesības uz aizstāvību, tai skaitā ir aizturētas divas privātpersonas - uzņēmumu pārstāvji.

Patlaban izmeklēšana turpinās par iespējamu krāpšanu un iespējamu bezdarbību.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļā apstiprināja, ka IDB veicis procesuālās darbības VP telpās.

Ar pašu amatpersonu piekrišanu VP apstiprina, ka procesuālās darbības veiktas arī pie VP priekšnieka vietniekiem - Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieces Filas-Roķes un Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka Krapša.

VP rīcībā nav informācijas, ka personām būtu piemērots jebkāds drošības līdzeklis, un tās turpina dienestu.

Krapsis apstiprināja, ka IDB viņam piemērojis personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statusu, taču viņš kategoriski noraida IDB inkriminētās aizdomas.

Viņš arī apliecināja, ka no amata nav atstādināts, arī IDB viņu nav nopratinājis un nekādus drošības līdzekļus nav piemērojis. "Ņemot vērā, ka esmu publiska persona, es par savu cieņu un godu iestāšos līdz galam," piebilda amatpersona.

Jau ziņots, ka VP saņēmusi jaunā dizaina formastērpus un patlaban pakāpeniski tie tiek izsniegti policistiem.

Sākotnēji modes mākslinieka Bruno Birmaņa izstrādāto formastērpu komplektu apņēmās izgatavot divi pretendenti, taču beigās viens atteicās. Turklāt iepirkuma organizēšanā tika saņemta sūdzība, kuras izskatīšana aizņēma laiku, tāpēc tikai pērn oktobrī iepirkuma komisija par iepirkuma uzvarētāju atzina uzņēmumu "SRC Brasa".

Publiski pieejamā informācija liecina, ka plānotā līguma summa ir līdz 2,4 miljoniem eiro.

Fila-Roķe pērn Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā skaidroja, ka pirmie jaunā dizaina formas saņems patruļpolicisti un ceļu policisti.

Pāreja uz jaunā dizaina formām notiks vairāku gadu laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Normunds Krapsis Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form