Foto: Jelgavas novadā uziet milzu nelegālo cigarešu ražotni; 11 aizturētie
Foto: Valsts policija

4. februārī Valsts policija Jelgavas novadā uzgājusi nelegālo cigarešu ražotni, kas bija profesionāli izveidota un aprīkota ar modernām cigarešu izgatavošanas iekārtām. Kratīšanā likumsargi kopumā atsavinājuši vairāk nekā septiņus miljonus cigarešu un aptuveni 20 tonnas tabakas. Policijā portālam "Delfi" norāda, ka atklātā nelegālā ražotne ir viena no lielākajām valsts vēsturē.

Valsts policija bija ieguvusi informāciju par nelegālo cigarešu iespējamu ražošanu Jelgavas novadā.

Gada sākumā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta 3. daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā. Kriminālprocesā 4. februārī kādā angārā Jelgavas novadā veikta kratīšana.

Atklājies, ka angāra telpas speciāli pielāgotas cigarešu izgatavošanai. Tās bija moderni izveidotas un aprīkotas ar visām nepieciešamajām iekārtām, informē policijā.

Kopumā kratīšanas laikā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas apkarošanas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonām konstatējušas un atsavinājušas 7 387 696 vienības "Prince" markas cigarešu un tabaku, kuras aptuvenais svars ir 20 160 kilogrami.

Visi tabakas izstrādājumi bija bez akcīzes markām.

Kratīšanas laikā izņemtas arī iekārtas, kuras bija paredzētas nelegālo cigarešu izgatavošanai un iepakošanai. Tāpat nelegālo cigarešu rūpnīcā tika atrastas izejvielas to izgatavošanai – tabaka, folija, polietilēns, cigarešu filtri, kā arī citi izejvielu materiāli.

Saistībā ar šo noziedzīgo nodarījumu policisti aizturējuši 11 personas, vecumā no 25 līdz 55 gadiem, astoņas no tām ir ārvalstnieki. Personas iepriekš nebija nonākušas policijas redzeslokā.

Daugavpils tiesa lēmusi visām aizturētajām personām piemērot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus, atklāja policijā.

Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka nelegālā cigarešu ražotne varētu būt darbojusies aptuveni gadu. Tajā ražotās cigaretes, visticamāk, bijušas paredzētas realizēšanai ārpus valsts robežām.

Policija šobrīd skaidro precīzus notikušā apstākļus, tostarp aizdomās turēto personu lomas izdarītajā noziegumā.

Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form