Foto: Rīgā muita aiztur rekordlielu kravu ar kontrabandas koraļļiem
Foto: VID

Pagājušā gada nogalē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde aizturējusi 14 350 kilogramu smagu koraļļu iežu kravu, kas caur Latviju vesta no Ķīnas uz Baltkrieviju bez nepieciešamajām atļaujām.

Tik lielu daudzumu koraļļu iežu Latvijas muita ir aizturējusi pirmoreiz, portālu "Delfi" informēja VID pārstāve Aļona Zandere. Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

Pērnā gada decembra beigās Rīgas brīvostas muitas kontroles punktā tika pieteikta tranzīta procedūra precēm – koraļļu smiltis un akmeņi akvārijiem. Kontroles laikā muitas darbiniekiem radās aizdomas, ka tiek pārvadāti īpatņi, kas iekļauti 1973. gada Vašingtonas konvencijas par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām (CITES) pielikumos.

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji kopā ar Latvijas Dabas muzeja zooloģijas un paleontoloģijas ekspertiem Rīgas brīvostas muitas kontroles punktā aizturētajām precēm veica ekspertīzi. Saskaņā ar ekspertu atzinumu kravā esošie koraļļu akmeņi atbilduši terminam "koraļļu ieži", un tos veidojuši akmenskoraļļu jeb mandreporkoraļļu kārtas Scleractinia koraļļi, norāda VID. Šīs sugas īpatņu tirdzniecību ierobežo CITES konvencija, kā arī Eiropas Savienības tiesību akts – regula par savvaļas dzīvnieku un augu sugu aizsardzību, reglamentējot to tirdzniecību.

Koraļļu iežu izvešanai no Ķīnas un pārvietošanai tranzītā caur Eiropas Savienību bija jāsaņem Ķīnas CITES uzraudzības iestādes izsniegta eksporta atļauja vai reeksporta sertifikāts, ko kontroles laikā kravas pārstāvis nevarēja uzrādīt.

Konfiscētie koraļļu ieži nodoti Nodrošinājuma valsts aģentūrai. Kā informē VID, pavaddokumentos norādītā kravas vērtība bija 33 500 ASV dolāri.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Rīgas brīvosta VID
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Placement code for key m_news not found.

Comment Form