Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki 2022. gada februārī aizturēja divas personas, kuras nodarbojās ar viltotu medikamentu, kas domāti potences uzlabošanai, kontrabandu no Indijas uz Latviju un to realizēšanu Eiropas valstīs.

Operatīvo un izmeklēšanas darbību kompleksu rezultātā, tai skaitā sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi, noskaidrots, ka Pakistānā dzimis Lielbritānijas valstspiederīgais organizēja viltotu medikamentu kontrabandu no Indijas uz Latviju.

Viltotie medikamenti, izmantojot interneta tirdzniecības vietni, tika pārdoti un izsūtīti uz dažādām Eiropas valstīm (Spāniju, Vāciju, Itāliju, Šveici, Lielbritāniju).

Veicot vairākas sankcionētas kratīšanas, tika atrasti un izņemti vairāk nekā 306 000 tablešu. Šo tablešu realizācija "melnajā" tirgū sastādītu aptuveni 1,5 miljonu eiro peļņu.

Kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 190. panta trešās daļas. Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Kriminālprocesa ietvaros divas personas ir atzītas par aizdomās turētām. Vienai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, savukārt otrai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID atkārtoti informē, ka ir svarīgi apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība, ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem.

Tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!