Gaiļezera slimnīcas korupcijas lietā izdala atsevišķu kriminālprocesu pret vienu apsūdzēto
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien izdalīja atsevišķu kriminālprocesu pret Gaiļezera slimnīcas mediķu korupcijas lietā apsūdzēto radiologu Valdi Girgensonu, kurš jau sesto reizi neieradās uz tiesas sēdi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prokurors Renārs Sladzevskis tiesai norādīja, ka lietas galvenā prokurore ir veikusi apsūdzētā meklēšanas pasākumus, tostarp sazinoties ar Valsts policiju (VP), kas ir pārbaudījusi Girgensona deklarēto dzīves vietu, kura esot bijusi pamesta un izdemolēta. Tāpat pārbaudīti iedzīvotāju reģistra dati, kuros nav informācijas, kas liecinātu, ka apsūdzētais vairs neatrastos starp dzīvajiem.

Savukārt Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) pārstāve tiesā iesniedza dokumentus, kas norādīja, ka starp slimnīcu un Girgensonu ir pārtrauktas darba tiesiskās attiecības, taču viņš vēl nav ieradies pēc dokumentiem.

Turpretim Girgensona aizstāvis tiesai norādīja, ka nav pamata uzskatīt, ka viņa aizstāvamais slēptos, jo viņam nav piemēroti nekādi drošības līdzekļi, tādēļ varētu pastāvēt situācija, ka Girgensons ir pārcēlies uz dzīvi kādā citā Eiropas Savienības valstī. Aizstāvis piebilda, ka viņam nav nekādas informācijas par apsūdzētā atrašanās vietu.

Uzklausījusi lietā iesaistītos, galvenā tiesnese Agita Dmitrenoka nolēma izdalīt Girgensona kriminālprocesu no kopējās lietas, lai veicinātu lietas izskatīšanas ātrumu.

Sēdes turpinājumā Māras Epermanes aizstāvis Saulvedis Vārpiņš tiesai pieteica lūgumu, kurā skaidroja, ka prokuratūras sagatavotajā lēmumā par lietas nodošanu tiesai nav skaidri izdalīts, kuri pierādījumi ir pret kuriem apsūdzētajiem, tādējādi apgrūtinot aizstāvības sagatavošanu. Neskatoties uz prokurora iebildumiem, tiesa nolēma lūgt prokuratūrai precizēt pierādījumus par katru noziedzīgo nodarījumu un katru apsūdzēto. Prokuratūrai līdz nākamajai tiesas sēdei arī jāprecizē apsūdzība, ņemot vērā to, ka pret Girgensonu, kurš apsūdzēts četrās epizodēs, ir izdalīts atsevišķs kriminālprocess.

Nākamā tiesas sēde ir paredzēta 12. oktobrī plkst. 10.

Jau vēstīts, ka krimināllietā par par prettiesiska labuma pieņemšanu no pacientiem apsūdzēti septiņi RAKUS darbinieki.

Uz apsūdzēto sola šajā lietā jāsēžas Jurim Novožilovam, Vēsmai Matrozei, Ilzei Lailai Lauderei, Karinai Moisejevai, Inetai Nemiro, Girgensonam un Mārai Epermanei. Vairums no apsūdzētajiem ir radiologi.

Vairākiem apsūdzētajiem tiek inkriminēta tirgošanās ar ietekmi, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem, kā arī ir norādīts pants par valsts amatpersonas bezdarbību, par ko var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Prokurore tiesai nodeva krimināllietu pret sešiem slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra "Gaiļezers" diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem un kādas citas stacionāra "Gaiļezers" nodaļas darbinieku.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, laikā no 2013. gada oktobra līdz 2015. gada aprīlim vairāki medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību. Galvenokārt, magnētiskās rezonanses izmeklējumi tika veikti ārpus oficiālā darba laika.

Medicīnas darbiniekiem, apejot noteikto pacientu reģistrēšanas kārtību, veicot izmeklējumus ar magnētisko rezonansi 121 pacientam, slimnīcai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 12 396 eiro apmērā, uzskata prokuratūra.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Saulvedis Vārpiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form