IDB rosina sākt kriminālvajāšanu pret trīs IeM Informācijas centra amatpersonām
Foto: LETA

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trīs Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra (IC) amatpersonām, kuras rīkojās prettiesiski kādā videonovērošanas sistēmas iepirkuma procedūrā, informēja Iekšējās drošības biroja pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka iepriekš minētās Informācijas centra amatpersonas, no kurām divas ieņēma vadošus amatus, iepirkuma procedūrā nenodrošināja brīvu konkurenci un iepirkuma procesu virzīja viena pretendenta interesēs, kurš tādējādi guva uzvaru konkursā par video ierīču piegādi un izvietošanu uz Latvijas autoceļiem.

Saistībā ar notikušo divām no iepriekš minētajām Informācijas centra amatpersonām kriminālprocesā ir piemērots drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt noteiktu amatu IeM Informācijas centrā, savukārt viena no amatpersona ir pārtraukusi darba attiecības ar Informācijas centru.

Par minēto Informācijas centra amatpersonu iespējami veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 327. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – dienesta viltojums – izdarīšanu. Vienlaikus pret vienu no Informācijas centra amatpersonām ierosināts sākt kriminālvajāšanu arī par Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – valsts amatpersonas bezdarbību.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Jau ziņots, ka pērn izskanēja informācija, ka Iekšējās drošības birojs veic izmeklēšanu par Informācijas centra amatpersonu un uzņēmuma "KB Open" iespējamām prettiesiskām darbībām, kas saistītas ar centra organizētajiem videonovērošanas sistēmu iepirkumiem.

Iekšējās drošības birojs 2021. gadā kompetences ietvaros veica pirmstiesas izmeklēšanu 143 kriminālprocesos. Aizvadītajā gadā prokuratūrai tika nodoti 45 kriminālprocesi un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 99 personām, tai skaitā 62 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par 156 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iekšējās drošības birojs Iekšlietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form