Vidzemes apgabaltiesa piektdien par smagiem noziegumiem apsūdzēto 13 Cēsu jauniešu lietā piesprieda no nosacīta soda līdz pat desmit gadiem cietumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Bargāko sodu saņēma 1977.gadā dzimušais Mihails Dmitriks, kurš vienīgais no tiesājamiem neatzina savu vainu un nenožēloja izdarīto. Viņš sodīts ar brīvības atņemšanu uz 10 gadiem slēgta tipa cietumā, mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz vienu gadu.

Tiesa nolēma sodīt 1982.gadā dzimušo Lauri Sietiņu ar brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un sešiem mēnešiem slēgta tipa cietumā ar policijas kontroli uz vienu gadu, 1978.gadā dzimušo Raivo Sietiņu ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem slēgta tipa cietumā ar policijas kontroli uz vienu gadu, 1980.gadā dzimušo Edgaru Markotu ar brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem ar policijas kontroli uz vienu gadu, 1980.gadā dzimušo Oskaru Toločko ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem slēgta tipa cietumā ar policijas kontroli uz vienu gadu.

Vēl diviem tiesājamiem piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem un sešiem, septiņiem mēnešiem, bet pārējiem piesprieda nosacītu sodu.

Tiesa uzskatīja, ka nav pierādīts Edgara Markota, Laura Sietiņa, Raivo Sietiņa un Agitas Cīrules nodoms nogalināt cietušo Māri Ozolu - Ozoliņu, lai pēc tam nozagtu viņa automašīnu.

Tiesa arī apmierināja visas tiesā iesniegtās civilprasības, zaudējumus liekot atlīdzināt notiesātajiem.

Apsūdzības uzturētājs Vidzemes tiesas apgabala prokurors Boriss Sandlers sarunā ar BNS izteicās, ka spriedumu, visticamāk, nepārsūdzēs. Notiesātajiem to ir tiesības izdarīt 10 dienu laikā.

Noziegumus - zādzības, laupīšanas un slepkavību - laika posmā no 1999.gada 4.septembra līdz 27.oktobrim galvenokārt Cēsīs dažādās personu kombinācijās paveikuši 13 jaunieši vecumā no 15 līdz 23 gadiem, turklāt jaunākā grupas dalībniece bijusi vienīgā meitene.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form