Joprojām apturēta tiesvedība Vaškeviča kukuļdošanas krimināllietā
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā arvien ir apturēta tiesvedība krimināllietā, kurā par kukuļdošanu apsūdzēts no amata atstādinātais Finanšu ministrijas (FM) ierēdnis Vladimirs Vaškevičs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš šī krimināllieta tikusi iztiesāta Rīgas apgabaltiesā, tomēr apgabaltiesa šā gada 5.janvārī nosūtīja šo krimināllietu izskatīšanai Ziemeļu rajona tiesai. Tur paskaidroja, ka tiesa šo lietu saņēma jau tad, kad tā bija apturēta. Lietā tiekot gaidīta informācija no Austrijas varasiestādēm, tomēr plašāku informāciju tiesā neizpauda.

Jau ziņots, ka Augstākā tiesa (AT) 2014. gada 20. janvārī atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas lēmumu grozīt Vaškeviča drošības līdzekli uz apcietinājumu.

Kukuļdošanas lietā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturētais Vaškevičs tika apcietināts jau 2011. gada ziemā, taču vēlāk viņu atbrīvoja pret 60 000 latu drošības naudu. Papildus Vaškevičam tika piemēroti arī trīs citi drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties konkrētām personām un vietai, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Kā toreiz skaidroja Vaškeviča advokāte Jeļena Kvjatkovska, Vaškevičs devās uz Austriju, un to atļāva tiesa, taču nepieciešamība ārstēties radās tikai tāpēc, ka Austrijā spēji pasliktinājās viņa veselības stāvoklis, kādēļ bija vajadzīga akūta operācija un pēc tam - ārstēšanās.

Savukārt pērn pavasarī Austrijas tiesa atcēlusi atbilstoši Latvijā izdotajam apcietinājuma orderim piemēroto drošības līdzekli Vaškevičam, toreiz informēja advokāts Oskars Rode. Viņš pastāstīja, ka Vaškevičs ir atbrīvots un plāno turpināt ārstēšanos. Lēmumu par Vaškeviča atbrīvošanu no apcietinājuma Austrijas tiesa pieņēmusi, rūpīgāk izvērtējot lietas materiālus un konstatējot, ka Vaškeviča lietā ir daudz neskaidrību un pretrunu. Pēc advokāta teiktā, Austrijas tiesa arī ņēmusi vērā faktu, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesā ir iesniegtas vairākas sūdzības par Vaškeviča cilvēktiesību pārkāpumiem.

"Mēs ceram, ka šis Austrijas tiesas lēmums motivēs Latvijas tiesībsargājošās iestādes pārskatīt mūsu iepriekš sniegtos argumentus un ņemt tos vērā, nevis klaji ignorēt, kā tas ir bijis līdz šim," sacīja Rode.

Vaškeviča advokāti bija arī iesnieguši sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā, norādot visus pret bijušo Valsts ieņēmumam dienesta ģenerāldirektora vietnieku, Muitas Kriminālpārvaldes direktoru vērstos Latvijas tiesībsargājošo iestāžu pārkāpumus, tostarp prasot atzīt par pretlikumīgu Latvijas tiesas lēmumu par apcietinājuma kā drošības līdzekļa piemērošanu Vaškevičam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Korupcija Rīgas apgabaltiesa Vladimirs Vaškevičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form