Jūlijā Grīziņkalna apkaimē par prostitūciju sāktas trīs administratīvās lietas
Foto: DELFI

Jūlijā pēc no Grīziņkalna iedzīvotājiem saņemtās informācijas Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknī sāktas trīs administratīvās lietvedības par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpšanu, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz, ka par šādiem pārkāpumiem var uzlikt naudas sodu fiziskajām personām no 350 eiro līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 eiro līdz 1400 eiro.

Likumsargi norāda, ka Valsts policijā vērsušies Mūrnieku un Lienes māju iedzīvotāji ar ierosinājumu sniegt palīdzību policijai, lai ierobežotu prostitūcijas pakalpojumu piedāvāšana un sniegšana Grīziņkalna apkārtnē.

Jūnijā organizēta sanāksme, kurā piedalījās Rīgas Austrumu izpilddirekcija, māju īpašnieka pārstāvis, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde un Rīgas pašvaldības policija . Sapulcē nolemts veidot sadarbību ar māju iedzīvotājiem. Viens no sadarbības veidiem būs kopīgas tiešsaistes tīkla lietotnes "WhatsApp" grupas izveidošana Grīziņkalna apkārtnes māju iedzīvotājiem, kur varēs iesūtīt informāciju par personām, kuras piedāvā seksuālos pakalpojumus, un personām, kuras, iespējams, tos izmanto.

Ministru kabineta noteikumi, kas paredz prostitūcijas ierobežošanu, nosaka, ka personai atļauts piedāvāt vai sniegt seksuālos pakalpojumus par maksu tikai dzīvojamā telpā, kas ir tās īpašums vai par kuru tā ir noslēgusi īres līgumu.

Pēdējo mēnešu laikā Grīziņkalna iedzīvotāji ir aktīvi snieguši informāciju policijai par personām, kuras pārkāpj šos noteikumus un piedāvā prostitūcijas pakalpojumus uz ielas. Māju iedzīvotāji iesūtījuši video un fotogrāfijas ar personām, kuras piedāvā seksuālos pakalpojumus, kā arī ar personām, kuras tos, iespējams, izmanto.

Tāpat Grīziņkalna rajonā plānots izvietot informatīvus uzrakstus un veikt pastiprinātas patruļas, lai nepieļautu Prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpumus.

Policija pasakas Grīziņkalna iedzīvotājiem par aktīvu iesaisti sabiedriskās kārtības un drošības uzlabošanā. Iedzīvotājus, kuri vēlas sniegt informāciju par Prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpumiem visā Rīgā, uzņemtās fotogrāfijas un video materiālus var sūtīt Rīgas pašvaldības policijas mobilajā lietotnē.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Prostitūcija Rīgas pašvaldības policija Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form