Kāda uzņēmuma darbiniekus lūdz apsūdzēt par 50 000 eiro prettiesisku pieprasīšanu no sadarbības partneriem
Foto: Pixabay.com

Martā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) amatpersonas kriminālvajāšanas sākšanai nodevušas kriminālprocesus pret diviem kāda privātā sektora uzņēmuma darbiniekiem par materiālu vērtību prettiesisku pieprasīšanu aptuveni 50 000 eiro apmērā no sadarbības partneriem, portālu "Delfi" informēja policijā.

Tāpat viena no noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām turēta aizdomās par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Izmeklēšanā ENAP 2. nodaļas amatpersonas 2018. gadā aizturējušas divus kāda privātā sektora uzņēmuma darbiniekus par naudas prettiesisku pieprasīšanu no sadarbības partnera laika posmā no 2014. gada septembra līdz 2018. gada maijam. Sadarbības partnerim par produkcijas piegādi un realizāciju katru mēnesi tika pieprasīts maksāt procentus no sava apgrozījuma uzņēmumam.

Policijā norāda, ka kriminālprocesi sākti pēc konkrētā privātā sektora uzņēmuma iesnieguma,. Uzņēmuma vadība, atklājot noziedzīga nodarījuma pazīmes, informējusi likumsargus, lai pēc iespējas sekmīgāk noskaidrotu notikušā apstākļus un atklātu noziegumu.

Kriminālprocesā likumsargi veikuši 18 kratīšanas aizdomās turēto personu īpašumos, kā arī uzlika arestu personu piederošajām mantām.

Pret aizdomās turētajām personām sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 198. panta 2. daļas – par materiālu vērtību prettiesisku pieņemšanu, ko, izmantojot savas pilnvaras, izdarījis uzņēmuma darbinieks, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu labuma devēja interesēs, ja tas izdarīts lielā apmērā vai to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat viena no iesaistītajām personām tiek saukta pie kriminālatbildības par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā. Minētā persona no 2015. līdz 2016. gadam, ieguldot savas privātmājas būvniecībā ne mazāk kā 100 000 eiro, noziedzīgas darbības rezultātā legalizēja noziedzīgi iegūtos līdzekļus. Nekustamais īpašums arestēts, lai nodrošinātu noziedzīgi iegūtas mantas konfiskāciju.

Aizturētie privātā sektora uzņēmuma darbinieki ir dzimuši 1976. gadā un 1979. gadā. Abi iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā.

Policija norāda, ka kriminālprocesā veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai nostiprinātu iegūto pierādījumu bāzi. Tāpēc martā pieņemts lēmums par kriminālprocesu nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija atgādina, ka pēc Krimināllikuma 199.1 panta persona, kura prettiesiski piedāvājusi vai devusi materiālas vērtības, mantisku vai citāda rakstura labumu, var tikt atbrīvota no kriminālatbildības, ja tā pēc noziedzīgo darbību izdarīšanas labprātīgi paziņo par notikušo un aktīvi veicina noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu.

Tags

ENAP Valsts policija

Comment Form