Kādreizējam augsta ranga muitniekam Ābolam piespriež divu gadu nosacītu cietumsodu
Foto: Shutterstock

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa kādreizējam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītāja Andrim Ābolam par neizpaužamu ziņu izpaušanu piespriedusi nosacītu cietumsodu uz diviem gadiem, skaidroja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Spriedums ir stājies spēkā.

Iepriekš, neminot apsūdzētā vārdu, prokuratūra informēja, ka persona apsūdzēta par trīs noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Apsūdzētais kādai privātpersonai nosūtīja ierobežotas pieejamības informāciju – muitas kontroles punktā uzņemtu video ierakstu par muitas amatpersonu veikto kravas automašīnas pārbaudi un tās laikā konstatēto cigarešu slēptuvi. Tāpat apsūdzētais šai privātpersonai nosūtīja informāciju ar VID darbinieku iekšējo e-pastu saraksti par darba pienākumu veikšanu, darbinieka dalību komisijās un darbinieka rīcības izvērtēšanu.

Tāpat amatpersona tiek apsūdzēta par izmeklēšanas noslēpuma izpaušanu, nododot trešajai personai citā krimināllietā esošu dokumentu kopijas.

Izvērtējot izdarīto noziedzīgo nodarījumu smagumu, raksturu, kaitīgumu un apsūdzētā personību, kā arī to, ka apsūdzētais pilnībā atzina savu vainu, prokurore ar apsūdzēto noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu.

VID skaidroja, ka dienests ir ieviesis visaptverošu riskos balstīta darbinieku pārbaudes sistēma, kas ļauj izskaitļot iespējami negodprātīgos darbiniekus, aizturēt viņus un tālāk jau nodot kriminālvajāšanai prokuratūrai.

VID Iekšējās drošības pārvalde strādājot ciešā kontaktā ar prokuratūru un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju. Izmeklēšana tiek veikta skrupulozi, un, lai arī tas prasa laiku, rezultāts neizpaliek, norāda VID.

Tāpat esot veikts liels darbs ar tiem darbiniekiem, kuriem ir "bagāža" no veciem laikiem, kā arī tiekot īstenota prevencija, lai atturētu no iespējamā kārdinājuma.

"Skaidrs, ka darbiniekiem, kuri ir pieķerti nelikumībās, un kuru vaina ir pierādīta, nav un nebūs vietas VID," norāda VID.

Jau ziņots, ka VID Ābolu aizturēja 2020. gada novembrī.

Pēc VID amatpersonas aizturēšanas ar viņu pārtrauktas darba tiesiskās attiecības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

VID Vidzeme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form