Karte: Vietas Latvijā, kur sadursmes ar meža dzīvniekiem notiek visbiežāk
Foto: Shutterstock

Šogad līdz 18. oktobrim Latvijā reģistrēti 326 satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti meža dzīvnieki, liecina Valsts policijas statistika.

Visvairāk avāriju, kurās automašīna sadūrusies ar meža dzīvnieku, reģistrēti Jelgavas novadā, bet otrā vietā ir Daugavpils novads. Trešajā vietā šādu negadījumu skaita ziņā ierindojusies Rīga un tās apkaime.

Likumsargi atgādina, ka, notriecot dzīvnieku, neatkarīgi no tā, vai tas ir savvaļas dzīvnieks vai mājdzīvnieks, autovadītājam par notikušo noteikti jāziņo policijai. Pēc tam likumsargi par to informē attiecīgos dienestus, kas dzīvniekam nepieciešamības gadījumā sniegs palīdzību vai to nogādās utilizēšanai.

Pēc dzīvnieka notriekšanas autovadītājs nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu. Ceļu satiksmes negadījums likumā definēts kā ceļu satiksmē noticis nelaimes gadījums, kurā iesaistīts vismaz viens transportlīdzeklis, tā rezultātā cietis vai gājis bojā cilvēks, ja nodarīti zaudējumi fiziskās vai juridiskās personas mantai vai videi, vai noticis negadījums, kurā iesaistīts transportlīdzeklis, piemēram, tas notriecis dzīvnieku.

Tāpat likums arī nosaka, ka pēc sadursmes ar dzīvnieku to nedrīkst aizvest no negadījuma vietas.

Gadījumā, ja notriekts vai uz ceļa pamanīts jau sabraukts dzīvnieks, par to jāziņo policijai, zvanot pa tālruni 110.

Likumsargi aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un ievērot ceļa zīmes, kas attiecīgajos ceļa posmos norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni. Tāpat jāuzmanās un jābūt ļoti vērīgiem, uz brauktuves vai netālu no ceļa pamanot dzīvnieku. Tā kā dzīvnieku rīcība nav paredzama, šādās situācijās ieteicams samazināt braukšanas ātrumu.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Ceļu satiksme Lasāmgabali Valsts policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form