Ķengaragā par pieturvietas demolēšanu aiztur divus pusaudžus pamatīgā alkohola reibumā
Foto: LETA

Aizvadītajā naktī Rīgas pašvaldības policija (RPP) Ķengaragā aizturēja divus pamatīgi iereibušus pusaudžus, kuri demolēja sabiedriskā transporta pieturvietu, informē RPP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Policisti, ierodoties notikuma vietā, ievēroja divus vīriešus. Viens no viņiem bija notvēris vienu no jauniešiem, kas bija pakritis uz zemes. Ziņotājs paskaidroja, ka otram demolētājam izdevās aizbēgt. Policists notverto pārkāpēju piecēla kājās un atpazina.

13 gadus vecais puisis jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīgiem pārkāpumiem. Pamatīgi iereibušais pusaudzis nespēja skaidri parunāt, līdz ar to nespēja izskaidrot savas rīcības motīvus.

Sarunas laikā ziņotājs aiz netālu esošajām automašīnām pamanīja slēpjamies otru jaunieti. Kopā ar policistu otrs pusaudzis panākts, aizturēts un atvests atpakaļ uz notikuma vietu. Arī otrs jaunietis bija pamatīgi iereibis, par ko liecināja nesakarīgā runa, grīļošanās un alkoholam raksturīgā smaka no viņa izelpas. Pārbaudot personas datus, noskaidrots, ka viņš ir tikai gadu vecāks.

Jauniešu veselības stāvokļa novērtēšanai nolemts izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD). Gaidot ierodamies mediķus, apskatīta ziņotāja norādītā sabiedriskā transporta pieturvieta, taču bojājumi tai netika konstatēti. Pēc brīža, mediķiem ierodoties notikuma vietā, vienu no jauniešiem nolemts hospitalizēt. Savukārt otrs jaunietis nogādāts dežūrdaļā, kur viņam sākās spēcīga vemšana. Līdz ar to atkārtoti izsaukti NMPD darbinieki. Drīz pēc tam arī otru jaunieti nolemts hospitalizēt.

Vienlaikus par notikušo mēģināts informēt abu pusaudžu mātes, no kurām sazvanīta viena. Sieviete telefonsarunas laikā pastāstīja, ka devusies braucienā ārpus pilsētas un plānojusi atgriezties mājās tikai pēc nedēļas.

Saistībā ar to, ka neviens no jauniešiem nebija sasniedzis 16 gadu vecumu, lai pēc plkst.22 atrastos vieni paši publiskā vietā bez vecāku uzraudzības, uzsāktas administratīvo pārkāpumu pārbaudes lietas. Lietas materiāli pārsūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem policijas redzeslokā nonākušo pusaudžu un viņu vecāku atbildības izvērtēšanai.

RPP piebilda, ka abu jauniešu hospitalizācijas dēļ nebija iespējams ar alkohola koncentrācijas mērierīci uzreiz noteikt reibuma pakāpi notikuma vietā, taču pēc medicīnas iestādē klīniski noteiktā alkohola reibuma tiks izvērtēta arī atbildība par pusaudžu atrašanos alkohola reibumā, kā arī huligāniskajām darbībām.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

NMPD Rīgas pašvaldības policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form