KNAB izbeidzis būvnieku karteļa lietu
Foto: LETA

Šā gada 10. maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izbeidzis tā dēvēto būvnieku karteļa lietu – kriminālprocesu, kurā iestāde ar kriminālprocesuālām metodēm pārbaudīja informāciju par iespējamu valsts amatpersonu un vairāku būvniecības nozares uzņēmumu pārstāvju iesaisti koruptīvos noziedzīgos nodarījumos, portāls "Delfi" uzzināja birojā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

KNAB rīcībā nonāca informācija par iespējamu liela apmēra kukuļošanu, kuras mērķis tostarp varētu būt bijusi uzņēmēju interešu īstenošana ar iepirkumiem nesaistītos jautājumos, kā arī par iespējamu cenu saskaņošanu iepirkumos, ko izdarījuši iepirkumu pretendenti.

Ievērojot to, ka šo informāciju bija iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesuālām metodēm, KNAB 2018. gada 19. septembrī uzsāka kriminālprocesu par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā, 323. panta otrajā daļā un 196. panta otrajā daļā, proti, par kukuļņemšanu un kukuļdošanu lielā apmērā, kā arī pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, kas izdarīts mantkārīgā nolūkā.

Tā kā KNAB pirmstiesas izmeklēšanas laikā saskatīja iespējamus konkurences tiesību pārkāpumus, iestāde atbilstoši kompetencei informēja Konkurences padomi.

Pirmstiesas izmeklēšanā KNAB neguva apstiprinājumu informācijai par iespējamiem koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem būvnieku karteļa lietā un šā gada 10. maijā pieņēma lēmumu pret astoņām personām krimināllietu izbeigt.

KNAB Kriminālprocesuālo izmeklēšanu pārvaldes priekšniece Anda Rumjanceva uzsver, ka "KNAB saņem dažāda veida informāciju par iespējamiem koruptīviem noziegumiem. Iestāde katru šādu signālu uztver ļoti nopietni, un šī krimināllieta nebija izņēmums. KNAB izmantoja visas iestādes rīcībā esošās metodes, lai pārbaudītu informāciju par iespējamu kukuļošanu t.s. būvnieku karteļa lietā. Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi neapstiprināja sākotnējo informāciju un neveidoja noziedzīga nodarījuma sastāvu."

Konkurences padomes Izpildinstitūcijas vadītājs Māris Spička atzīmē, ka "neatkarīgi no KNAB izmeklēšanas rezultāta Konkurences padome turpina veikt savu izmeklēšanu būvnieku karteļa lietā, kurā pārbauda, vai lielākie būvniecības uzņēmumi nav īstenojuši smagāko konkurences tiesību pārkāpumu – savstarpēju aizliegtu vienošanos jeb karteli. Konkurences padomei lēmums šajā lietā jāpieņem līdz 1. augustam."

Jau vēstīts, ka šajā procesā tiesības uz aizstāvību bija bijušajam SIA "Skonto Būve" valdes priekšsēdētājs Guntim Rāvim, bijušajam "Skonto būve" līdzīpašniekam Ivaram Milleram, "LNK Group" valdes priekšsēdētājam Artjomam Milovam, būvkompānijas "Arčers" un ceļu būves kompānijas "Binders" līdzīpašniekam Armandam Garkānam, uzņēmējam Mārim Martinsonam un Valmieras mēram Jānim Baikam ("Valmierai un Vidzemei").

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Konkurences padome Korupcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form