KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Centrāltirgus vadītāju Abramovu un vēl četrām personām
Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis prokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret piecām personām, no kurām divas ir valsts amatpersonas, tostarp bijušais Rīgas Centrāltirgus vadītājs Anatolijs Abramovs.

Paziņojumā presei birojs skaidro, ka KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka laika posmā no 2014. gada aprīļa līdz 2015. gada jūlijam Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas Centrāltirgus" darbinieki veica prettiesiskas darbības.

Proti, valdes priekšsēdētājs organizēja piesavināšanos lielā apmērā, cits darbinieks, kurš arī bija valsts amatpersona, atbalstīja noziegumu, savukārt vēl trīs darbinieki piesavinājās uzņēmuma naudu lielā apmērā un nodeva to vadībai.

KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības vienu valsts amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, ja tas radījis smagas sekas un par piesavināšanos lielā apmērā organizēšanu; vienu valsts amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tas radījis smagas sekas un piesavināšanos lielā apmērā atbalstīšanu, kā arī trīs personas par piesavināšanos lielā apmērā.

Izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam ierosināt saukt pie kriminālatbildības trīs personas par kapitālsabiedrības naudas līdzekļu, kas viņu rīcībā nonāca, veicot savus darba pienākumus, piesavināšanos, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vēsta KNAB.

Birojs gan uzsver, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Tags

KNAB Rīgas Centrāltirgus

Comment Form