KNAB soda kultūras nama direktori, kura nodevusi bezatlīdzības lietošanā kultūras nama telpas grāmatu krājuma izvietošanai
Foto: DELFI

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 70 eiro naudas sodu kādai provinces kultūras nama direktorei, kura bija nodevusi bezatlīdzības lietošanā kultūras nama telpas grāmatu krājuma izvietošanai, kā arī noslēgusi līgumus par grāmatu uzskaiti un literatūras pieejamības nodrošināšanu lietotājiem, informēja KNAB.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

KNAB konstatēja, ka kultūras nama direktore nodevusi bezatlīdzības lietošanā kultūras nama telpas grāmatu krājuma "Trimdas literatūras "Grāmatu klēts"" izvietošanai, kā arī noslēgusi septiņus uzņēmuma līgumus par "Trimdas literatūras "Grāmatu klēts"" krājuma grāmatu uzskaiti, saglabāšanu, papildināšanu un literatūras pieejamības nodrošināšanu lietotājiem.

Veicot minētās darbības, direktore nav ievērojusi "Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma" normas.

Par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu rīkoties ar valsts vai pašvaldības mantu neievērošanu direktorei piemērots 70 eiro sods, ko viņa jau ir samaksājusi.

KNAB sekretariāta vadītāja Māra Priedīte norādīja, ka sods tika piemērots pamatoti, jo pašvaldības īpašums ne tikai bija nodots bezatlīdzības lietošanā privātpersonas kolekcijas uzglabāšanai, bet šai privātpersonai vēl tika piemaksāts no pašvaldības finanšu līdzekļiem par tai piederošās privātās kolekcijas uzturēšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form