Rīgas apgabaltiesa šodien atstāja negrozītu Jūrmalas tiesas lēmumu, ar kuru uzņēmējam Igoram Kobliņecam kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums. Kobliņecs šodien tiesā centās panākt, lai no tiesas zāles tiktu izraidīti žurnālisti, jo viņš nevēloties, ka šī lieta tik plaši tiek atspoguļota presē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tiesa šo lūgumu noraidīja, jo likums neparedz jautājumus par drošības līdzekļiem izskatīt slēgtās tiesas sēdēs.

Kobliņecs tiesai gari un plaši skaidroja situāciju, kāda izveidojusi jahtklubā "Vikings", vairākkārt apgalvojot, ka viņš visu darījis pēc labākās sirdsapziņas un nekādas krāpnieciskas darbības nav veicis. Viņš lūdza tiesu atbrīvot viņu no apcietinājuma, lai varētu turpināt strādāt pie jahtkluba lietu sakārtošanas.

Arī Kobliņeca advokāte pievienojās sava aizstāvamā teiktajam, piebilstot, ka viņai nav saprotama biznesa cilvēku vēlme savas" naudiskās nesaskaņas" risināt ar masu mediju un tiesībsargājošo iestāžu starpniecību. "Būtībā jau strīds ir par to, kurš savu jahtu novietos tuvāk jūrai, lai nebūtu jāmēro pārāk garš ceļš," savu viedokli izteica advokāte.

Savukārt prokurore norādīja, ka Kobliņecs var traucēt patiesības noskaidrošanu, ja atradīsies brīvībā. Kā piemēru viņa minēja faktu, ka aizturētais ilgu laiku nav atklājis savas automašīnas "Mercedes Benz" atrašanās vietu, tādēļ uzlikt automašīnai arestu izdevies tikai pēc tam, kad policijas darbinieki to atraduši autosalonā Jūrmalā.

Turklāt sava motocikla "Harley Davidson" atrašanās vietu Kobliņecs slēpjot joprojām. Prokurore lūdza atstāt spēkā lēmumu par Kobliņeca apcietināšanu.

Kā ziņots, pirms nedēļas, 4.maijā, ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu tika atcelts reizē ar Kobliņecu aizturētajai jahtkluba "Vikings" bijušajai grāmatvedei Irinai Grigorjevai piemērotais drošības līdzeklis - apcietinājums.

Kā tiesa norādīja savā lēmumā, lai arī Grigorjeva tiek turēta aizdomās par smaga nozieguma izdarīšanu, nav pamata uzskatīt, ka viņa izvairīsies no izmeklēšanas, lai slēptu nozieguma pēdas.

Visi dokumenti, ar kuriem strādājusi Grigorjeva, jau esot atsavināti un atrodas prokuratūrā, tādēļ viņai neesot iespējas tiem piekļūt, lai tos labotu vai iznīcinātu.

Kā LETA jau ziņoja, Jūrmalas tiesa 23.aprīlī uzņēmējam Kobliņecam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Kobliņecs tiek turēts aizdomās par krāpšanu lielos apmēros.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form