Kompānijas 'Tolmets' vārds figurē lietā par liela apjoma metāla zādzību
Foto: Pašvaldības policija

No kādreizējās maizes ceptuves Valmierā pirms pusotra gada izvests metāls lielos apjomos. Teritorijas īpašniece "Latvijas Krājbanka" to uzskata par zādzību. Kad notikušais nācis gaismā, objektā atradusies automašīna ar Baltijas lielākā metāla pārstrādes uzņēmuma "Tolmets" logo, svētdien ziņo LTV raidījums "de facto".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar lielās finanšu krīzes atnākšanu "Valmieras maizniekam" sākās naudas grūtības un īpašumu Valmierā, Leona Paegles ielā 47, pārņēma maksātnespējīgā "Latvijas Krājbanka".

Banka grasījās īpašumu pārdot, taču neilgi pirms izsoles 2014. gada beigās atklāja, ka objektā demontētas metāla grīdas, elektromotori, apkures radiatori, astoņi graudu bunkuri, skurstenis un citi metāla izstrādājumi. Daļa no metāla izstrādājumiem jau bija izvesti, bet daļa bija sagatavoti izvešanai.

"Latvijas Krājbankas" administratora "KPMG Baltics" pārstāvis Jānis Bērziņš saka, ka bankai nodarītie zaudējumi bija lēšami virs 100 tūkstošiem eiro.

Teritorijā tika pamanīta automašīna ar kompāniju "Tolmets" un "Stingers Vidzeme" uzrakstiem. "Tolmets" sevi piesaka kā vadošo metāllūžņu pārstrādes uzņēmumu Baltijā. "Tolmeta" sadarbības partneris Vidzemē bija uzņēmums "Stingers Vidzeme". Pērn to likvidēja. Taču tā vietā tūlīt piedzima "Tolmets Vidzeme", kurā "Tolmets" jau ir oficiāls līdzīpašnieks un ko vada "Stingers Vidzeme" bijušais valdes priekšsēdētājs Artis Jurciņš.

Jurciņš atteicās "de facto" sniegt interviju, jo nebija to saskaņojis ar "Tolmets" grupas vadību. Arī "Tolmets" centrālā administrācija negribēja skaidrot, kādēļ tās automašīna atradās teritorijā, no kuras izveda metālu lielos apjomos bez īpašnieka piekrišanas.

"de facto" rīcībā nonācis "Stingers" skaidrojums apdrošināšanas speciālistiem, kam "Latvijas Krājbankas" apdrošinātājs "If" cedējis prasījuma tiesības pret personām, kas atbildīgas par zaudējumu rašanos. Vēstulē Jurciņš raksta: "Ar mums (..) sazinājās SIA "Tirdzniecības pakalpojumi" pārstāve Vivita Kudiņa un lūdza mums iesniegt cenu piedāvājumu. (..) Pēc cenu piedāvājuma nosūtīšanas, mēs ar SIA "Tirdzniecības pakalpojumi" 2014. gada septembrī vienojāmies par metāllūžņu iepirkšanu, ko apliecina pavadzīmes, kuras no SIA "Tirdzniecības pakalpojumi" parakstīja Arnis Greizis. Pamatojoties uz minēto, mēs uz tiesiska pamata esam ieguvuši īpašumtiesības uz attiecīgajiem metāllūžņiem."

Taču ne minētajai firmai, ne personām īpašums nepiederēja. Tās arī neatradās nomas attiecībās ar "Latvijas Krājbanku". Jāsecina, ka metāllūžņu izvedēji, vai nu nepārliecinājās par īpašniekiem vai informāciju ignorēja.

Demontāžu veikusi "Stingers Vidzeme" mobilā izbraukuma brigāde. Par iegūto metālu, kura mantiskā vērtība pēc dažādu kompāniju vērtējumiem pārsniedz 100 vai pat 200 tūkstošus eiro, "Stingers Vidzeme" kā par lūžņiem samaksājis 18 tūkstošus.

"Tirdzniecības pakalpojumi" īpašniece Vivita Kudiņa uz "de facto" jautājumiem neatbildēja. Vispirms aicināja pārzvanīt vēlāk, bet tad vairs telefonu necēla.

Notikušo izmeklē policija.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltija KPMG Baltics Latvijas Krājbanka LTV Vidzeme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form