Kukuļņemšanā apsūdzēto Āriju Stabiņu joprojām meklē tikai Latvijā
Foto: LETA

Kukuļņemšanā apsūdzētā bijusī Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Ārija Stabiņa pagaidām nav izsludināta starptautiskā meklēšanā, likumsargi joprojām cer viņu atrast tepat - Latvijā.

Kā informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) preses pārstāve Inta Šaboha, patlaban tiek veiktas nepieciešamās darbības, lai noskaidrotu bijušās Dzīvokļu pārvaldes amatpersonas atrašanās vietu.

"Priekšnoteikums personas izsludināšanai starptautiskā meklēšanā ir ziņas par Latvijas teritorijas atstāšanu. Šobrīd KNAB nav lūdzis izsludināt konkrēto personu starptautiskajā meklēšanā," sacīja Šaboha.

KNAB pārstāve paskaidroja, ka personas izsludināšanas starptautiskā meklēšanā pamats un kārtība ir atrunāta Kriminālprocesa likuma 685.pantā.

Arī Ģenerālprokuratūra, kas patlaban veic pirmstiesas izmeklēšanu Stabiņas lietā, nav lēmusi izsludināt viņu starptautiskā meklēšanā. "Tiek veikti meklēšanas pasākumi Latvijā," sacīja Ģenerālprokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga.

Kā ziņots, laikraksts "Neatkarīgā" jūlija sākumā rakstīja, ka Stabiņa varētu būt devusies uz Ēģipti. Stabiņas deklarācijā par 2012.gadu norādīts, ka viņas īpašumā ir zeme un būve Latvijā, tomēr treknajos gados Latvijā tika reklamēta un piedāvāta iespēja iegādāties vai īrēt nekustamo īpašumu Bulgārijā, Ēģiptē, Spānijā un citviet, ko Latvijas pilsoņi arī izmantoja.

"Ja ne Stabiņai, tad viņas bērniem varētu piederēt kāds īpašums ārzemēs, un, ja tā būtu Ēģipte, tad Latvijai ar šo valsti nav noslēgts izdošanas līgums," rakstīja "Neatkarīgā", atzīmējot, ka Uzņēmumu reģistrā šā gada maijā reģistrēts lēmums par ierakstiem laulāto mantisko attiecību reģistrā, kas attiecas uz kādu Inetu Fedoreku un Kristapu Fedoreku, bet Stabiņa savā deklarācijā Inetu Fedoreku norādījusi kā savu meitu.

Kā ziņots, KNAB Stabiņu rosināja saukt pie kriminālatbildības, jo uzskatīja, ka bijusī Dzīvokļu pārvaldes amatpersona, izmantojot starpniekus, iespējams, ilgstoši pieņēmusi kukuļus saistībā ar iesniegumu izskatīšanas organizēšanu un lēmumu pieņemšanu par pašvaldības dzīvokļu beztermiņa īres tiesību piešķiršanu. Neilgi pirms apsūdzības Stabiņai bija paspējis uzrādīt prokurors, viņa pazuda no izmeklētāju redzesloka.

Stabiņu aizturēja 2012.gada septembrī, un pēc tam bijusī ierēdne divus mēnešus atradās apcietinājumā. 31.maijā prokuratūra pret Stabiņu sāka kriminālvajāšanu, taču pēc apsūdzības raksta viņa neatnāca un atsūtīja slimības lapu.

Dažas dienas vēlāk viņas bērni saņēma Stabiņas ziņu, kurā viņa rakstīja, ka šī ir pērkama valsts un pēc ilgām pārdomām viņa to pamet, iepriekš vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga". No vēstules konteksta bijis nojaušams, ka viņa neatgriezīsies.

Stabiņas ģimenes savrupmājai Ādažos līdz aprīlim bija uzlikts arests, bet, līdzko KNAB to noņēma, Stabiņa pusi mājas nodeva meitai. Radinieki netika vērsušies policijā, lai tā sāktu Stabiņas meklēšanu, vienīgi darījuši tiesībsargiem zināmu viņas atstātās vēstules saturu.

Source

LETA

Tags

Ārija Stabiņa Ģenerālprokuratūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form