Kultūras mantojuma uzraugi aizsargājamā zonā Dzegužkalna parkā notver mantraci
Foto: Foto: Jānis Meinerts

Pateicoties Latvijas Nacionālā vēstures muzeja kolēģu acīgumam, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) darbiniekiem izdevies notikuma vietā pieķert mantraci, liecina NKMP ieraksts vietnē "Facebook".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mantracis veicis neatļautus meklēšanas darbus ar metāla detektoru valsts aizsargājama kultūras pieminekļa "Dzegužkalna parks" aizsardzības zonā.

Pieminekļiem kaitējums nav nodarīts, taču šādas darbības ir nelikumīga arī pieminekļa aizsardzības zonā, raksta NKMP. Ar mantraci tikušas veiktas audzinošas sarunas.

Pārvaldē norāda, ka šis parks ir reģiona nozīmes arhitektūras piemineklis, kura teritorijā atrodas arī 17.-19.gadsimta kapsēta.

Objekta teritorijā un tā aizsardzības zonā bez saskaņošanas aizliegts veikt darbības, kas iznīcina vai būtiski pārveido kultūras pieminekļa saglabājamās vērtības, tai skaitā senlietu meklēšanu.

NKMP arī aicina cilvēkus būt vērīgiem un atbildīgiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.